بلیط قطار

بهترین نوع قطار کدام است

بهترین نوع قطار کدام است

بهترین نوع قطار کدام است , همه کسانی که سفر با قطار را تجربه کرده اند اذعان دارند که سفر با قطار یکی از خاطره انگیرترین سفرهای طول عمرشان بوده است. به خصوص اینکه امروزه قطارها با تنوع های مختلفی همراه شده اند و همه سلیقه ها را می توانند راضی کنند.

هم اکنون ۲۲ نوع قطار در خطوط ریلی کشور مشغول حمل و نقل مسافران به شهرهای مختلف ایران هستند. دو نوع قطار هم بارها و بسته های پستی را انتقال می دهند. اما شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کدام یک از این نوع قطارها برای شما مناسب هستند؟

برای اینکه جواب مناسبی برای این سوال پیدا کنید دعوت می کنیم تا ادامه مطلب ما را درباره بهترین نوع قطار بخوانید, شاید سوال شما هم در بین این نوشته پاسخی پیدا کند.

اولین جوابی که می توان به سوال بهترین نوع قطار کدام است؟ داد, این است که قطار درجه یک لوکس مسلما از همه انواع قطارها یک سرو گردن بالاتر است و حرف اول را می زند. ولی همیشه نمی توان آن را انتخاب کرد, در انتخاب نوع قطار مسلما هزینه و بودجه مسافر و مسیری که قرار است طی کند, نیز تعیین کننده است.

شما برای انتخاب بهترین نوع قطار با توجه به بودجه و مسیرتان انتخاب های زیادی را پیش رو دارید. برخی مواقع نیز ممکن است در انتخاب برخی قطارها به شک و تردید بیفتید.

مثلا انتخاب قطار سالنی و کوپه ای یکی از آن مواردی است که خیلی از مسافرها را سردرگم می کند. در این مطلب با اولویت قرار دادن بلیط های شرکت رجا مطالبی را درباره نوع قطارهای موجود در خطوط ریلی کشور بیان می کنیم. امید که برای تان سودمند باشد.

قطارها در سه نوع قطارهای چهار تخته, شش تخته و سالنی یا اتوبوسی مسافران را جابجا می کنند. بلیط های قطارهای چهارتخته در شرکت رجا در چهار رده به فروش می رسند که عبارتند از رده ویژه, رده یک, رده دو و رده سه. البته قطارهای پنج ستاره زندگی نیز در بین قطارهای رجاء وجود دارند که جزء بهترین قطارهای این شرکت در مسیر تهران- مشهد هستند. قطار زندگی عصرها یک روز در میان از تهران حرکت می کنند و تقریبا نصف روز طول می کشد تا به مشهد برسند.

امکاناتی که در این قطار ارائه می شود عالی است و ما در سامانه فروش بلیط قطار لی تور همیشه به تازه عروس و دامادها که می خواهند به مشهد بروند, توصیه می کنیم که اولین سفر مشترک شان را با این قطارها تجربه کنند.

بهترین نوع قطار کدام است

قطار پنج ستاره زندگی

قطار زندگی با داشتن رتبه پنج ستاره, دارای امکانات و خدماتی مانند مهمانداران مجرب, پذیرایی عالی, امکانات آسایشی برتر مثل سیستم تهویه هوای كوپه با امکان تنظیم دما به وسیله مسافر, مجهز بودن به تلویزیون با هشت شبکه با امکان کنترل شبکه ها, دارا بودن کانال های محتوایی دیجیتالی مثل فیلم, گوش دادن به دعاهای مشهور, موزیک و غیره که مسافران می توانند آنها را در گوشی همراه یا تبلت خود استفاده کنند, داشتن سرویس های بهداشتی ایرانی و خارجی در دو سوی واگن ها با وسایل همراه شان هستند.

شما در قطار پنج ستاره زندگی نباید نگران خواب ماندن خودتان باشید چون مهماندار شما را در زمانی که بخواهید بیدار می کنند.

قطار سبز ویژه و قطار سیمرغ

قطار سبز و قطار سیمرغ از دیگر قطارهای رده بالای شرکت رجا است که همه امکانات قطارهای استاندارد را دارا هستند و همه کوپه های آن چهار تخته می باشند. در قطارهای سبز و سیمرغ امکانات آسایشی زیادی مثل سرویس های بهداشتی ایرانی و خارجی, تهویه مطبوع, شیشه‌ های دوجداره و بدنه دولایه, امکانات صوتی و تصویری قابل استفاده در گوشی همراه یا تبلت, امکان شارژ گوشی و تبلت با پریز برق ۲۲۰ ولت, پذیرایی شام با منوی انتخابی توسط مسافر, استفاده از رستوران قطار و آشامیدن انواع نوشیدنی های سرد و گرم و خوراکی ها از جمله امکانات این قطارهاست.

قطار سبز در مسیر تهران به مشهد و برعکس به نقل و انتقال مسافرها مشغول است, ولی قطار سیمرغ در بقیه مسیرها نیز مسافرها را جابجا می کند.

قطارهای چهار تخته از جمله قطارهای پرطرفدار شرکت رجاست و خیلی از مسافرها دوست دارند با این قطارها به همراه خانواده شان مسافرت کنند.

قطار غزال و قطار پلور سبز

احتمالا تا اینجا فکر کرده اید که قطارهای سبز و سیمرغ و زندگی تنها قطارهای برتر شرکت رجاء هستند.

اینگونه نیست توجه کنید که همه قطارهای این شرکت حرفی برای گفتن دارند, مثلا شما به غیر از این قطارها می توانید از قطارهای غزال که دارای واگن های درجه یک لوکس چینی هستند و یا از قطارهای پلور سبز که دارای واگن های درجه یک رومانیایی هستند نیز استفاده کنید. این قطارها نیز از بهترین های شرکت رجا هستند.

در این قطارها نیز امکانات رفاهی دسته بالایی به مسافران ارائه می شود و چیزی از بقیه قطارهای برتر ندارند. خیلی از امکانات و قابلیت های قطارهای سیمرغ را می توانید در این قطارها نیز پیدا کنید. شاید برای تان سوال پیش بیاید که خب این قطارها با قطارهای رده ویژه رجا چه فرقی دارند.

اگر امکانات و قابلیت های یکسانی دارند وجه تمایز این قطارها با قطارهای کلاس ویژه چیست؟ فرق اساسی که در بین این قطارها وجود دارد مربوط به واگن های قطارهاست.

درست است که خدمات ارائه شده در هر نوع قطارها تا حدودی شبیه به هم است ولی واگن های قطارهای زندگی و کلا قطارهای کلاس ویژه جدیدتر و مدرن تر از سایر قطارها هستند.

فرقی نمی کند که سوار قطار غزال بشوید یا قطار سیمرغ, هر دو دارای شیشه های دوجداره هستند و عایق بندی خوبی در مقابل صدا و گرما دارند, اما واگن هایی که این امکانات بر روی آنها پیاده شده اند با هم فرق دارند.

بهترین نوع قطار کدام است

قطار لوکس و البرز و خلیج فارس

قطارهای لوكس چهار تخته و قطار البزر نیز از قطارهای چهار تخته درجه دو شرکت رجاء می باشند. بعد از این دو قطار می توان قطار خلیج فارس چهار تخته درجه سه را نام برد.

قطار خلیج فارس واگن های درجه یک لوکس آلمان شرقی را بر روی خود دارند که بازسازی شده اند و الان دارای ۱۱ کوپه چهار نفره هستند که جمعا ۴۴ نفر را در خود جا می دهند.

سرویس بهداشتی, عایق بندی سالن و كوپه, امکانات صوتی و تصویری مدار بسته در تمامی واگن های قطار خلیج فارس وجود دارد.

قطارهای شش نفره رجا

اما اگر تعدد نفرات شما در مسافرت شش نفر است و در طول سفر می خواهید با هم باشید بهترین انتخاب برای شما قطارهای شش تخته شرکت رجا است.

قطارهای شش تخته به صرفه ترین قطارهای شرکت رجا نیز است که قیمت بلیط قطار اقتصادی تری دارد و خیلی از افراد می توانند از آن استفاده کنند.

قطارهای شش تخته برای مسافرت های گروهی, دانشجویی, سازمانی و هیاتی بهتر است. قطارهای شش تخته سه درجه دارند. قطار میلاد در درجه یک, قطار پارسی و قطار زاگرس در درجه دو و قطار شش تخته تبدیلی در درجه سه.

سرویس های بهداشتی, امکانات صوتی و تصویری, قابلیت سفارش غذا, سرویس خواب از جمله امکانات آسایشی این نوع قطارها است که با توجه به درجه قطارها با یکدیگر فرق دارند.

احتمال دارد اگر تعداد همراه های شما بیشتر از شش نفر است و در واقع یک تور تفریحی و گروهی را در کنار خودتان دارید در این حالت بهترین نوع قطار برای شما قطارهای سالنی / صندلی شرکت رجاء است. البته اگر مسیر سفرتان کوتاه تر باشد مسافرت تان شیرین تر خواهد بود.

قطارهای سالنی / صندلی شرکت رجاء

معمولا زمان هایی که قطارهای سالنی/صندلی به انتقال مسافران می پردازند در روز است و به همین خاطر جهت مسافرت های جمعی و توری بسیار بهتر است.

امكانات و خدمات و قیمت این قطارها توانسته مشتری های مخصوصی را برای خود دست و پا کند. احتمالا با این اوصاف فکر می کنید که این قطارها چون به شکل اتوبوسی و سالنی هستند دارای امکانات کمتری نیز هستند اینگونه نیست. به عنوان مثال صندلی های قطار پردیس مثل صندلی های هواپیماست و خود قطار نیز سرعت زیادی دارد.

همچنین شما در این قطارها می توانید از خدمات كترینگ و پذیرایی وعده صبحانه در همه مسیرها و نهار در مسیر مشهد بهره مند شوید. واگن های این قطارها در برابر ورود گرد و غبار, برق و باران ایزوله می باشند. سیستمهای سرمایش و گرمایش این قطارها در سقف واگن ها طراحی شده و به صورت اتوماتیک کار می کنند.

درون واگن ها مجهز به امکانات صوتی تصویری مركزی برای پخش فیلم و موزیک با چهار شبکه و امکان استفاده از هدفون به انتخاب مسافران است. در این نوع قطارها هم امکان تعبیه امکانات دریافت از ماهواره برای پخش شبکه های تلویزیونی است.

سرویس های بهداشتی با امکانات مناسب برای استفاده مسافران, پخش فیلم آموزشی در هنگام حرکت قطار درباره امکانات موجود در قطار از مواردی است که در این قطارها می توانید شاهد آنها باشید. این امکانات شباهت زیادی به امکانات هواپیما دارد.

قطار صبا ویژه در درجه یک, قطار اتوبوسی صبا و قطار ارم در درجه دو و قطار اتوبوسی و قطار معمولی صندلی در درجه سه از جمله قطارهای سالنی/ صندلی شرکت رجا می باشند. برای رزرو و خرید آنلاین بلیط قطار می توانید از سایت لی تور استفاده کنید و بهترین نوع قطار را متناسب با شرایط خودتان انتخاب و به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید