تور یونان

تور یونان

تور یونان، کشوری دارای تاریخی کهن که در منطقه جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان واقع گردیده، و با کشورهای آلبانی، بلغارستان، مقدونیه و ترکیه مرز زمینی مشترک دارد، تور یونان به دو قسمت تشکیل شده و می توان این کشور را به دو صورت کلاسیک که بخش تاریخی یونان است و بخش مرکزی و مدرن که شهرهای این کشور در آن واقع گردیده که یونان کلاسیک در حدود یک دوره از قرن پنجم و چهارم قبل از میلاد را شامل می شود که در این دوره تور یونان تحت حکومت و امپراتوری پادشاه هخامنشی بوده که پس از آن به استقلال رسید، شکل گیری پایه های اساسی تمدن در امپراتوری روم و فرهنگ غرب تاثیر ویژه یونان کلاسیک بوده و بسیاری از اندیشه های هنری و فرهنگ و معماری و تفکرات علمی و غیره از این دوره از تاریخ یونان شکل گرفته است.

یونان میراث دار امپراتوری بیزانس در یونان باستان و ۴۰۰ سال سلطنت ترکان عثمانی است، این کشور مهد تمدن بشر غرب نشین و زادبوم بازی های لمپیک، فلسفه غرب، دموکراسی، علوم سیاسی، نمایشنامه نویسی که شامل دو بخش تراژدی و کمدی است شناخته می شود، یونان دارای تاریخی غنی و آثار تاریخی متعددی است که از مهمترین این آثار می توان (پارتون) را که معبد الهۀ (آتنا) واقع در شهر آتن که یکی از نمادهای یونان را شامل می شود معرفی کرد.

گذری به یونان باستان

یونان باستات تمدنی است که متعلق به دوره ای خاص از زمان کشور یونان است که مربوط به دوره ی قبل از میلاد مسیح تا عصر کلاسیک است‌  بعد از این دوران حکومت روم شرقی به وجود آمد  هنر و فرهنگ یونانی را هماهنگی نظام دقیق این کشور به وجود آورده است.

جغرافیای یونان: یونان کشوری است با آب و هوا و جغرافیای متغیر دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم دراین کشور تقریبا همیشه باد خنک از سمت دریا در حال وزش است  به همین یونانیان علاقه ای نسبت به طبیعت داشتند همه ی طبیعت روی زمین را جایگااه خدایان میدانستند. با ما باشید تا تور یونان را بهتر انتخاب کنید.

پرستش خدایان یونان:

پرستش خدایان یونان: در این کشور مردم اعتقاد داشتند خدایان آنها برخلاف خدایان مصر و بین النهرین فنا ناپذیر هستند و اعتقاد به این داشتند که با خدایان خود زندگی میکنند،آنهارا میبینند و آنهارا ستایش میکنند و حتی گاهی هم از آنها گلگی میکردند و به آنها معترض میشدند یونانیان در زندگی خود به اتفاقات و تقدیر های غیر قابل پیش بینی شده اعتقاد ویژه ای داشتند و برای فرار از آن باید خدایان را ستایش میکردند و در زمان هایی از سال برای آنها جشن برگزار میکردند.

فلسفه در یونان:

فلسفه در یونان: فلسفه در یونان از قرن ششم و در شهر میلتوس در ساحل دریای مدیترانه شروع شد درجایی که تالس و شاگردانش سر بر آوردند در آنجا ارسطو اندیشمندان میلتوسی را به دو دسته تقسیم کرد:  دسته اول الهیون بودند که اعتقاد داشتند کنترل کردن دنیا در دست موجودات فوق طبیعی و قدرتمند است و آنها تمام دنیارا اداره میکنند دسته ی دوم طبیعیون بودند که میکوشیدند دنیای بی نظم را ساده تر توضیح دهند. ازهمینجا سنت و تفکر منطقی برای تور یونان باستان رقم میخورد.

نمادگرایی یونان:

نمادگرایی یونان: نمادگرایی یک ابزار قدیمی است  و اصولی ترین بیان مفاهیم به حساب می آید نمادگرایی یونان باستان از تمدن های بیش از خود رواج داشته است و فرهنگ و تمدن یونانی را متحول کرده است آنهایی از نماد هایی استفاده میکردند که منشاشان طبیعت است  و همینطور از نناد هایی استفاده میکردند که  صهولت در نمایش خدایان باشد در واقع بیش از نیمی از نماد های یونانیان با اسطوره های آن ها رابطه مستقیم داشته است  مانند نماد زئوس که از گذشته تا کنون در این کشور مورد حمایت قرار میگرفته است برخی نماد ها نیز منشا نجومی داشت  همچون نماد ستاره که بیانگر عشق و زیبایی مطلق بوده است.

معماری اصیل در یونان:

معماری اصیل در یونان: یونانیان پادشاهی در خانه نداشتند و مراسم های خودرا در فضای باز برگزار میکردند ساختمان های بسیار مهم یونیان در ابتدا به شکل زیارتگاه های ساده برای نگهداری تندیس های با ارزش مربوط به خدایان آنها ساخته میشد معبد ها در یونان از چوب ساخته میشدند اما به مرور زمان از مصالح محکم تری مانند سنگ مرمر و سنگ آهک استفاده میکردند.

یونانیان همراه با تناسب های ریاضی و هندسی معماری ساختمان هارا به سوی زیبایی و شکیل بودن پیش میبردند معماران یونانی دارای سه شیوه متفاوت بودند که هریک از آنها برای کار های مخصوصی معین می شدند و مفاهیم متفاوتی را بیان میکردند.

این شیوه ها عبارتند از دوریک که متعاق به سرزمین اصلی یونان بود، یونیک که متعلق به جزایر دریای مدیترانه بود و کورنتی که بعد ها در این کشور به شکل خوبی رواج یافت و به آن معماری مدرن میگفتند معابد در تور یونان به شیوه ی معماری دوریک ساخته شده اند و برپایه ستون بنا شده اند و شیوه ی یونیک نسبت به شیوه ی دوریک تشریفاتی تر و سبک تر بود تفاوت عمده این شیوه ها بر سر ستون هایشان بود در شیوه ی دوریک سر ستون ها نامیده می شود.

معماری در یونان باستان :

اما سرستونهای یونیک و کورنتی کاملا تزیین و مدرن است در روزگار یونان باستان دو شیوه ی دوریک و یونیک به عنوان شیوه ی مذکر و مونث روبروی هم قرار میگرفته است معابد یونانی برخلاف معابد مصری رو به فضای باز ساخته میشدند و مراسم های دینی روبروی  آن برگزار میشد و درآن غنائم جنگی نگهداری میشد.

پیدایش هنر در یونان: در اندیشه یونانی انسان ها بسیار مقام بلند مرتبه و والایی داشته اند و این مقام بستگی به رابطه آنها با انسان های فوق طبیعی بوده است و به این اعتقاد داشتند که میانه خدا و انسان بدون اخطار قبلی میتوانست بهم بخورد و این بینش باعث به وجود آمدن درام و تراژدی شد. تراژدی با گذشت زمان توسط آریون به صورت قطعه ادبی درآورد از این رو آریون گاها پایه گذار تراژدی نامیده میشود

برخی از هنرمندان یونان باستان:

اشبل: این هنرمند  درام نویس مذهبی و فلسفی بود و ازسال ۴۵۶ تا ۵۲۶ قبل از میلاو مسیح بوده است و تاتری ترین درام نویس یونانی تلقی میشود آثار او عبارتند از: پارسیان،مخالفان هفت گانه تب،ساقی ها و ملتمسان

سوفوکل:شخصیت این هنرمند بسیار پیچیده است و از نظر روانشناسی دارای انگیزه روشنی است   آثار ارزشمند او عبارتند از:آژاکس،آنتیگون،الکترا،تراکرز و زنان تراخیس

اوریپد:او در دوران شکوفایی یونان به شهرت فوق العاده ای در میان مردم دست یافت ولی در زمان حیات او از هنر هایش استقبال نمیشد زیرا در آن زمان او به مسائلی می اندیشید که مناسب صحنه نبود. آثار او عبارتند از:آلسست،فرزندان هراکلس

موسیقی یونان: آنچه که از موسیقی یونان به دست ما رسیده است آنقدر ناچیز است که نمیشود چگونگی آن را مشخص کرد یونانیان معتقد بودند که موسیقی دارای کیفیتی اخلاقی است آنها دستگاه های زیادی را میشناختند که آهنگ و ترتیب متفاوتی را داشته است  از نظر کیفی موسیقی یونانی شبیه به موسیقی شرقی بوده است. از ساز های فلوت،چنگ،شیپور و سازهای ضربی استفاده میکردند‌ در برخی از   افسانه ها پیدایش ساز های زهی را به هرمس خدای یونانی نسبت میدهند که این ساز از پوست گاو و لاک پشت ساخته میشد  فلسفه فیثا غورثیان هم در رابطه با پیشرفت موسیقی یونانی کمک بسیار زیادی کرده است

برخی از انواع موسیقی در یونان:

دیتیرامب:سرود های روحانی و رقص هایی بود که در بزرگداشت دیونیسوس اجرا میشد و این موسیقی توسط همسرایان اجرا میشد  و همینطور دیتیرامپ از معدود ترین موسیقی های یونان باستان بوده است

افسانه ها در یونان باستان:

دیونیسوس: احتمالا از یک خاور نزدیک سرچشمه میگیرد و در سده سیزدهم وارد یونان باستان میشود مراسم بزرگداشت دیونیسوس معمولا با مستی،هم آمیزی گروهی و دریدن و خوردن وحشیانه غذا همراه میشد بر طبق اساطیر دیونیس خدای باروری شراب و مستی بود و زندگی همواره به روح سال وابسته بود یونانیان همواره هر سال جشن های باشکوهی برای او برگزار میکردند که چهار تا از آن ها برای ستایش دیونیسوس بود که مهمترین جشنواره آنها محسوب و شهرت ویژه ای بین مردم یونان داشت

یونیان افسانه دیونیسوس را پسر زئوس میدانستند که با تمام قدرت در حال اداره ی کل دنیا است و آنرا حاصل هم آمیزی روح و جسم میدانستند نگرش به افسانه دیونیسوس شباهت بسیار زیادی به آیین های اورفیسم دارد چرا که تنها رهایی جسم انسان از روح را میدانستند البته لازم به ذکر است که خود افسانه دیونیسوس هم ابداع یونانی ها نبوده است و احتمالا این اعتقاد از پیشینه بیشتری برخوردار است در اساطیر ایرانی نیز نگرش ققنوس شباهت بسیار زیادی به افسانه دیونیسوس داشته است  همچنین دیدگاه ایرانی عارفانه و رابطه عاسقانه شباهت زیادی به این نگرش داشته است

پیکر تراشی در یونان:

گرایشهای پیکر تراشی در یونان کاملا قابل توصیف هستند و کهن ترین پیکر ها مربوط به سده نهم قبل از میلاد مسیح است و عبارتند از پیکر های انسان ها و جانوران از جنس مس ،سرب و عاج

در پیکر تراشی نوین گویی هنرمند میکوشیده است خودرا از میثاق های چند ساله شبیه به روش هندسی برهاند  یکی از عوامل مهم در پیکر تراشی نوین این است که پیکر ها به صورت برهنه است از همان اول علاقه هنرمندان یونانی به پیکر طبیعی انسان که مخصوصا به طور مشخصی هنر یونانی را به مردم معرفی میکرد و مخالف سنت تعصب آمیز بود.

 

تور یونان
تور ارزان یونان در لحظه آخر

تور یونان سانتورینی

سانتورینی یا (ثِرا) جزیره ای در دریای اژه و در ۲۰۰ کیلومتری خاک اصلی کشور یونان قرار دارد و جزو گروه جزایر کیلادس است و جمعیتی در حدود ۱۵۰۰۰ نفر را در خود جای داده است، سانتورینی جزیره ای با خانه های سفید رنگ بسیار زیبا است که در کنار آبی دریا هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند، ساختمان ها و بنا های این جزیره در لبه تیز و بلند صخره هایی که در ۳۶۰۰ سال پیش توسط یک فوران بزرگ آتشفشانی به وجود آمده ساخته شده است و نمای بسیار زیبایی را به خود گرفته که همین زیبایی و آب و هوای بسیار مطبوع سانتورینی باعث جذب گردشگران بسیاری به این منطقه شده است.

بهترین زمان برای سفر به سانتورینی :

بهترین زمان برای سفر به این جزیره اواخر فصل بهار و اوایل فصل پاییز است.در اواخر فصل بهار این جزیره از چشم اندازهای فوق العاده سرسبز برخوردار است آب دریا نیز برای شنا مناسب است.

یادتان باشد در این فصل ها انبوهی از مسافران از سراسر کشور های دیگر به این جزیره سفر میکنند این از جمله مسائلی است که باید به آن توجه کرد. اوایل پاییز گردشگران این جزیره را ترک میکنند و آب دریا نیز به حد کافی گرم و برای شنا مناسب است که زمان مناسبی برای اقامت در این جزیره خواهد بود. در این اوقات شما میتوانید از مجمع الجزایر سیکلاد بازدید کنید که یکی از زیباترین جزایر سانتوریتی به شمار میرود.

لازم به ذکر است که در فصل های پاییز و بهار هزینه اقامت در این جزیره نسبت به سایر فصل های سال کمتر خواهد بود. یادتان باشد در اواخر ماه سپتامبر بسیاری از امکانات گردشگری این جزیره تعطیل خواهد بود در این زمان نیز رفت و آمد به این جزیره به شدت کاهش میابد اما کشتی هایی که به جابجایی توریست ها میپردازند افزایش میابد.در ماه های اکتبر و سپتامبر جمیع زیادی از حشرات موذی به این جزیره می آیند که مجبورید با این مشکل نیز دست و پنجه نرم کنید.

هزینه ها در سانتوریتی:

هزینه هاستل ها:هزینه هاستل ها برای یک شب اقامت ۲۰ تا ۳۵ یورو میباشد که اغلب آنها نزدیک بندرگاه قرار دارند.

هزینه هتل:هزینه هتل در این جزیره شبیه ۵۰ تا ۸۰ یورو است که یک اتاق دو تخته را در اختیار شما میگذارند.

 هزینه غذا در سانتوریتی:

غذا در این جزیره خیلی گران نیست که می توانید انواع جایرو و ساندویچ را به قیمت ۴ را تهیه فرمایید و با قیمتی بسیار ارزان یک وعده غذایی کامل میل فرمایید. در این جزیره رستوران های ارزانی وجود دارند که اغلب حدود ۹ برای یک وعده غذایی هزینه در بر دارد همچنین صرف غذا در یک رستوران خوب حدود ۱۸ یورو هزینه دارد .

هزینه های حمل و نقل:

هزینه استفاده از اتوبوس برای جابجایی حدود دو یورو است و هزینه گشت زدن دور جزیره حدود سی یور است.

مکانهای دیدنی در سانتوریتی:

موزه فیرا: زیباترین موزه این منطقه موزه فیرا است که در نزدیکی کلیسای ارتدوکس قرار دارد و تا حد زیادی موضوع استقرار تمدن را به چالش میکشد. این موزه همه روزه از صبح تا ظهر برای بازدید عموم باز است ولی در روز های سه شنبه تعطیل است و هزینه بازدید از این موزه شش یورو است. در این جا شما میتوانید از دیدن نقاشی های دیواری اصیل و پوشش های گیاهی اطراف رود نیل لذت ببرید.

موزه مگاروگیزی: این موزه در شمال شهر و در داخل قلمروی اعظم کاتولیک واقع شده است که از ماه می تا سپتامبر اکثر روز ها صبح تا ظهر به روی بازدید کنندگان باز است و هزینه ورودی آن حدود چهار یورو است. در این جا شما میتوانید از دیدن نقش های قدیمی کشف شده توسط گردشگران فرانسوی و نقشه های باستانی و نقاشی های از مناظر جزیره توسط بهترین هنرمندان یونانی همچنین عکس هایی از دهکده ماهیگیری لذت ببرید.

موزه مردم شناسی لیگنوس: این موزه در حومه کاندوهوری واقع شده است که همه روزه از صبح تا ظهر برای عموم باز است و هزینه ورودی آن سه یورو است که یک نمونه از فضای غار قرن نوزدهم است و همچنین صنایع دستی مختلف روستاهای این جزیره در معرض نمایش عموم مردم قرار میگیرد.

تور ارزان یونان در لحظه آخر

کلیسای آگوییس:پرداخت قلمروی اعظم کاتولیک یک کلیسا به نام آگوییس لوانیس پرودروموس واقع شده است که همچنان مشغول فعالیت است و بازدید از آن بسیار لذت بخش است و خالی از لطف نخواهد بود.

کارخانه کنسرو گوجه فرنگی سازی: این کارخانه در جنوبی ترین بخش این جزیره واقع شده است که در حال حاضر به یک موزه گوجه فرنگی تبدیل شده است که بازدید برای عموم همه روزه از صبح تا بعد از ظهر آزاد است و هزینه ورودی آن پنج یورو است. در این موزه فرآیند کاری ماشین آلات کارخانه در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار میگیرد.لازم به ذکر است جزیره سانتوریتی به کنسرو گوجه فرنگی بسیار شهرت دارد.

مکان های تفریحی جزیره:

سواحل زیبا: سواحل این جزیره پر از شن های خاکستری است و قدم زدن کنار آن بسیار لذت بخش خواهد بود. گل های معطر سفید رنگ زیبای در این سواحل رشد میکنند.

سواحل شگفت انگیز بخش جنوب شرقی این جزیره  که در منطقه پریولوس واقع شده است دارای ساحلی بسیار زیباست و دارای تعداد زیادی کافه های رنگارنگ برای مسافرانی که به این جا سفر کرده اند.

اگر میخواهید از وزش باد کنار ساحل لذت ببرید حتما یک سر به ساحل های باکسدز و یا کولومبوس بزنید که درنزدیکی روستای اویا واقع شده است که سواحل ایده آلی به شمار می آیند. در داخل ساحل کولومبوس تخت های چترداری وجود دارند که برای آفتاب گیری مسافران طراحی شده است که این امر باعث شده مسافران زیادی به این ساحل مراجعه کنند.

پیاده روی در سانتوریتی: در سانتوریتی منطقه هلالی شکلی وجود دارد که بیش از دوازده مسیر تعیین شده برای پیاده روی کردن مسافران وجود دارد. در این علائم راهنمای چوبی به همراه پرچسب های فلزی طراحی شده اند که مسیر هارا به شما نشان میدهند. مسیر شماره ۹ یک راه ارتباطی به روستای اویا است که یک مسیر بسیار زیبا است که میتوانید در آن قدم بزنید.

مسیر شماره ۳ یک جاده ی سنگ فرش شده است که بر روی دامنه کوه است که دو روستای پریسا و کاماری را به یکدیگر متصل میکند در میان این مسیر ویرانه های رومی کلاسیک و غار معروف زودوهوس را خواهید دید که در این غار چشمه قابل شربی واقع شده است در نهایت در انتهای این مسیر در روستای کامارای قایق های مسافربری وجود دارد که مسافران را به روستای پریسا برگرداند.

تور یونان جزیره سانتورینی

تور های یک روزه: قایق های تفریحی از مبدا اسکالا به مقصد جزیره های آتشفشانی پالئا در حال حرکت هستند که استفاده کردن از آن ها خالی از لطف نخواهد بود این تور روزانه دوبار و در ساعات صبح و ظهر حرکت خودرا به سمت جزیره های پالئا آغاز میکنند و سه ساعت تا این جزیره راه است و هزینه شرکت در این تور ها حدود بیست یورو است در این سفر شما به بازدید از چشمه های آبگرم زیردریایی در میان این دو جزیره میپردازید سپس در مسیر دشت های پوشیده با کفش های مخصوص قدم خواهید زد.

غواصی اسکوبا: در حدود چهل منطقه در جزیره سانتوریتی غواصی اسکوبا وجود دارد که اغلب آن در حوالی آشتفشانی و جزیره های کوچک واقع شده اند که در این منطقه حیات وحش دریایی بسیار زیبایی وجود دارد که استفاده از غواصی اسکوبا برای شما بسیار لذت بخش خواهد و استفاده از آن خالی از لطف نخواهد بود

تور یونان نوروز ۹۷

در یونان منطقه بسیار زیبایی وجود دارد که به آن ونیز کوچک می گویند ونیز کوچک دارای سواحل بسیار زیبا و غروب خورشید چشم نواز است که هر گردشگری را که به این منطقه سفر می کند مجذوب خود می کند، در ونیز کوچک کلبه های ماهیگیران بسیار زیبایی قرار دارد که برخی از گردشگران حاضر به پرداخت چند برابری پول یک هتل هستند تا در این کلبه های زیبا اقامت داشته باشند، و به دلیل داشتن همین زیبایی ونیز گوچک در سال های اخیر پیشرفت خوبی کرده و با ایجاد امکاناتی برای گردشگران توانسته اند توریست های بیشتری را به این منطقه جذب کنند.

تور گردشگری یونان به مقصد سانتورینی و شهر زیبای آتن را در نوروز ۹۷ می توانید در اینجا رزرو کنید همچنین بدون اخذ ویزا به کشور یونان سفر کنید، میتوانید در اینجا از شرایط سفر به یونان بدون ویزا مطلع شوید.

تور یونان بدون ویزا

یونان کشوری با سواحل شنی بسیار آرامش بخش که همواره این کشور را در اروپا منطقه ای پرآفتاب می دانند، این کشور گستره متنوعی از مقاصد گردشگری را در خود دارد و هر گردشگری با هر سلیقه تفریحی و گردشی می تواند در این کشور لذت ببرد، گردشگرانی که علاقمند به آثار تاریخی هستند و یا توریست هایی که دوستدار گشت گذار در شهری مدرن هستند میتوانند از جای جای این کشور بسیار زیبا و تاریخی دیدن کنند و از سفر خود بهره کافی را ببرند.

تور یونان لحظه آخری
تور یونان به مقصد آتن در لحظه آخر

تور یونان آتن

آتن پایتخت یونان و شهری تاریخی با قدمت چند هزار ساله است، نام آتن از الهۀ آتنا (ایزد بانوی خرد و جنگ) و همچنین الهۀ نگهبان در این شهر گرفته شده است، در آتن میتوانید شاهد آثار تاریخی بسیار زیادی باشید که از جمله این آثار می توان به بقایای «پارتونو، معبد آتنا نیکه، ارختئوم» اشاره کرد، و آکروپولیس که مشرف به شهر است و در نزدیکی آکروپولیس میتوانید از تماشا خانه دیونوسوس که در جنوب آن واقع شده است دیدن کنید، از دیگر آثار تاریخی آتن دروازه «هادریانوس و ستون های معبد زئوس» است که دیدن این بناها میتواند هر گردشگری را به وجد بیاورد، در نزدیکی آن هم ورزشگاه مرمرین واقع شده که تاریخی حدود ۳۳۰ پس از میلاد دارد و در سال ۱۸۹۶ بازسازی و نگهداری شده است.

آتن دارای یکی از قدیمی ترین خطوط مترو در جهان است که این خطوط در سال ۱۸۶۹ تاسیس شده و امروزه دارای ۳ خط و ۶۵ ایستگاه در این شهر است.

اطلاعات ضروری در مورد تور یونان که هر توریست باید بداند:

کشور یونان دارای ملغمه ای از تمدن این کشور و اسطوره های افسانه ای غذاهای دریایی کلوپ های شبانه سبب  شده که این کشور مورد پسند بسیاری از توریست ها قرار گیرد بیشتر مسافران برای استراحت در سواحل یونان به این کشور سفر می کنند به دنبال بازدید از آثار باستانی بسیار زیبای شهر آتن و سایر شهرهای این کشور می باشند.اولین مقصد گردشگری در یونان آتن پایتخت این کشور است که ترکیبی از تمدن های مدرن با آثار بسیار زیبای باستانی و چشم اندازهای عالی آب های خلیج خلیج سارونیک است.

دارای یک تمدن بسیار کلاسیک و باستانی می‌باشد و محل تولد برخی از دانشمندان و شاعران معروف جهان می باشد.یونانیان باعث ایجاد دموکراسی در جهان شدندمردم این کشور از این بابت بسیار خوشحال هستند.در سراسر این کشور افسانه های خاصی را مشاهده خواهید کرد از جزیره ها گرفته تاخانه ادیس سرگردان و زمین ناهموار پلوپونزجایگاه به دنیا آمدن موجودات الهی.

کشور یونان دارای ۱۴۰۰ جزیره استدر میان آنها جزایری است که محل به وجود آمدن تمدن های باستانی است.

بهترین راه سفر کردن به یونان:

شما برای رزرو تور یونان باید از خطوط هوایی اصلی یونان المپیک ایر و ایجن ایرلاین استفاده کنید.پرواز از کشور ما به مقصد یونان فقط با این خط هواپیمایی امکان پذیر خواهد بودو برای استفاده از دیگر خطوط های هواپیمایی باید از انگلیس یا ترکیه به این کشور سفر کنیم.

زمان پرواز از ایران به آتن تقریباً شش ساعت و از لندن به آتن ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه میباشد.مالیات خروج از کشور در هزینه بلیط منظور می گردد.

بهترین زمان سفر به کشور یونان:

بهترین زمان برای سفر به کشور یونان یا تور یونان در فصل پاییز است در این فصل ها میزان گردش در حال و هوای خنکی دارد و بسیار دلچسب است.در این فصول نرخ هتل ها نیز ارزان تر است اما شهر آتن به دلیل موقعیت جغرافی دارد در طول سال آب و هوای گرمی دارد فصل پاییز و زمستان و اوایل فصل بهار محل برگزاری فستیوال ها و جشن هاست. حتی اگر هوا سرد باشد موقع برگزاری موسیقی های محلی در این شهر می باشد که جزو برنامه های این شهر است و به همین دلیل قیمت هتل تغییر چندانی ندارد

روش های مختلف سفر به کشور یونان:

به طور کلی بهتر است در زمان فستیوال ها و رویدادهای خاص در یونانبه جای پرواز مستقیم از پرواز غیر مستقیم استفاده کنیدبه طور مثال می توانید از اول با هواپیما به استانبول بروید و از آنجااز طریق یک پرواز دیگر به کشور یونان سفر کنید این کار هزینه پایین تری نسبت به پرواز مستقیم خواهد داشتبا این کار می‌توانید هزینه های اضافی پرواز تان را کم کنید برای ورود به کشور یونان فرودگاه بین المللی در نزدیکی آتن را انتخاب کنید زیرا این فرودگاه بزرگترین فرودگاه یونان می باشد و سالانه نزدیک به ۱۵ میلیون مسافر را جابجا میکنددقت داشته باشید که در های چندین پرواز چارتر کشور یونان وارد میشود مانند المپیک ایر که این پرواز نیز از ایران امکان پذیر است.خطوط هوایی ارزان در یونان فعالند می توان ا ایزی جت و ویرجین اکسپرس را نام برد.

یادتان باشد که به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی در کشور یونان کلیه ایستگاه های قطار متوقف شده اند.

اجاره خودرو یکی از بهترین راه های سفر کردن در خیابان های یونان استزیرا اگر قصد بازدید از روستاهای تاریخی را داریداتوبوس های کمی به این مناطق میروندپس باید از خودرو استفاده کنیدیادتان باشد مسیر این روستاهای تاریخی بسیار بد و خطرناک است.

 

کجا اقامت کنیم که برایمان بهتر و مقرون به صرفه تر باشد:

هتل هایی که در مرکز شهر واقع شده‌اند گزینه‌های مناسبی برای یک اقامت مقرون به صرفه تر در آتن استیا می توانید از هتلهای نزدیکی استفاده کنیدزیرا هم به مترو و هم به مرکز شهر نزدیک است و فاصله چندانی ندارد.قیمت این هتل‌ها معمولاً از ۷۰ دلار تا ۱۰۰ دلار است.

راهنمای خرید در یونان:

برای خرید لباس و لوازم جانبی بهتر است به خیابان ارمو مراجعه کنیم  این خیابان نرسیده به میدان سینتاگما است. اینجا بروزترین لباسهای فصلی و لوازم مرتبط با آن ها را می توانید خریداری کنید بهترین منطقه ای که میتوانید در آن با بهترین بوتیک ها و جواهر فروشی ها آشنا شوید خیابان کلوناکی است.که یکی از گران ترین خیابان های جهان است. برای خرید سوغاتی نیز می توانید به خیابان پلاکا مراجعه کنید  زیرا در این خیابان مغازه های زیادی به فروش سوغاتی های آتن می پردازندسوغاتی های شهر آتن را با نازلترین قیمت به فروش میرسانند.

بازار های مناسب برای خرید:

اگر دنبال بازار مناسب برای خرید با قیمت ارزان هستید به بازار موناستیراکی مراجعه کنیداین بازار به سبکی است کهاین بازار به سبکی است که در آن فروشنده ها همه چیز می فروشنداگر دنبال اجناس اورجینال میگردیدحتماً یک سر به این بازار بزنید.یادتان باشد یکشنبه صبح ها به این بازار سر بزنید زیرا در این وقت فروشنده ها اجناس بسیار نفیسی را به فروش می رسانند و میتوانید هرگونه اجناس را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

مراکز خرید آتن:

در آتن پاساژی در حومه شمالی مارسی قرار دارد که یکی از بزرگترین مراکز خرید این شهر به حساب می‌آید وقیمت های آن نسبتاً به سایر مراکز خرید مناسب تر است

ساعت کاری مغازه ها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر است روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر است و عصرها از ساعت ۵ تا ساعت ۸ فعالیت می کنند.همچنین کلیه فروشگاه های زنجیره ای از شنبه تا شنبه در ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب باز هستند.

نکات ایمنی در هنگام سفر:

گردشگرانی که قصد سفر به یونان را دارند بهتر است این نکات را کاملاً رعایت فرمایید:

نرخ دزدی و قتل در یونان بسیار کم است و برای گردشگران بسیار امن است اما با وجود این بهتر است احتیاط کنید.

در مکان های شلوغ گردشگران بیشتر دست به جرم و دزدی می زنند و بهتر است در این مکان ها حواستان به وسایل تان باشد.خطرناک ترین مکان ها فالی راکی. کاویس و مالیا میباشد وهرگز در هنگام شب و تنها به این مکان ها نروید.

یادتان باشد عکس برداری از تاسیسات نظامی و استراتژیک در کل کشور یونان ممنوع می باشد و با شخص عکس بردار برخورد قانونی صورت می گیرد و همچنین عکس برداری در کلیه موزه‌های کشور یونان ممنوع می باشد خصوصاً با فلش کاملا ممنوع می باشد.

خارج کردن سکه و اشیای هنری و همینطور سنگ های باستانیاز کشور ممنون می باشد و با فرد مجرم برخورد قانونی صورت می گیرد.

حواستان به راننده های یونانی باشد زیرا که بسیار بی دقت هستند.لازم به ذکر است که سالانه حدود ۱۴۰۰ نفر جان خود را در جاده های یونان از دست می‌دهنددر مقایسه با میزان مرگ و میر در کشور ما بسیار ناچیز استبه همین دلیل هنگام عبور از خیابان بسیار مواظب باشید.

اگر در فصل تابستان به این کشور سفر کرده اید حتما از عینک و کلاه آفتابی استفاده کنید و همینطور زیاد آب بنوشید.یادتان باشد که یونانی‌ها کشور خود را جزو کشورهای حوزه بالکان نمی‌دانند.

هنگام صحبت در مورد یونان قدیم بسیار مراقب باشیدایران یونانی ها روی این موضوع بسیار حساس هستند.کشیدن سیگار در مکان های عمومی و رستوران ها و کافه ها ممنوع می باشدهمچنین از کشیدن سیگار در مناطق جنگلی اکیداً خودداری فرمایید.

تور یونان با ویزا :

کشور یونان عضو اتحادیه شینگن میباشد برای سفر به این کشور به ویزای شینگن توریستی نیاز داریم برای دریافت ویزا باید به سفارت یونان مراجعه نماییم

آدرس سفارت یونان در تهران: خیابان آفریقا بلوار اسفندیار بلوار اسفندیار پلاک ۴۳ تلفن ۲۲۰۵۰۵۳۳

حضور شخص متقاضی در زمان تعیین شده توسط  سفارت الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای یونان:

اصل پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه

فرم درخواست ویزای کشور یونان

کارت ملی و شناسنامه

دو قطعه عکس رنگی

در صورتی که ویزای کشور دیگری را دریافت کرده اید حتما کپی از آن همراهتان باشد

پروانه کسب یا  نامه ثبت شرکت یا کارت بازرگانی

 گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته

گواهی اشتغال به تحصیل برای افراد دانشجو:

بیمه مسافرتی:هزینه‌های درمانی را در طول سفر پوشش می دهد و دریافت آن اجباری می باشد

سند املاک:می تواند کمک شایانی کند و نشان دهنده این باشد که به ایران برخواهید گشت

و در آخر بلیط هواپیما و رزرو هتل

توجه داشته باشید همه مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه شود در غیر این صورت درخواست شما رد می شود

یادتان باشداز همه مدارک یک کپی همراه خود داشته باشید

انواع ویزای کشور یونان:

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای ترانزیت

ویزای دیدار از اقوام درجه یک 

ویزای تحصیلی

انواع ویزای شینگن:

ویزای شینگن به چهار روش صادر میشود:

ویزای نوع A:این ویزا ویزای ترانزیت است حق ندارد از فرودگاه خارج شود و تنها می‌تواند در فرودگاه پرواز خود را تعویض کند راهی کشور خارج از شینگن گردد.

ویزای نوع B:این ویزا ویزای عبوری است و مسافر میتواند از فرودگاه خارج شود و از طریق زمینی به کشور خارج از محدوده شینگن کند.

ویزای نوع C:این ویزا ویزای توریستی است و مهلت استفاده از این ویزا ۱۵ روز است که مخصوص مسافرت های تفریحی کوتاه مدت است.

ویزای نوع D:این ویزا ویزای بلندمدت است و معمولاً بازرگانان  اذان استفاده  می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید بیش از۹۰ روز در یونان بمانید باید از طریق سفارت درخواست اقامت دهید لازم به ذکر است اگر از ویزای ۹۰ روزه خود استفاده نمایید باید حتما سه ماه خارج از محدوده شینگن بمانید تا ویزای شما دوباره شارژ شود در صورت داشتن دلایل خاص شما می توانید به مدت یک سال ویزای شینگن دریافت نمایید.

مسافر ورودی به محدوده شینگن باید خودرا همیشه آماده سوالات احتمالی بکند.

نکاتی در مورد گرفتن ویزای شینگن یونان:

یادتان باشد این ویزا حداقل ۳ هفته زمان نیاز دارد و حتما دو ماه قبل از سفر نسبت به اخذ ویزای کشور یونان اقدامات لازم را انجام دهید.

ویزای شینگن دارای اعتبار ۹۰ روز میباشد وبستگی به شرایط شما ویزای آن کشور صادر می‌شود.

قیمت و هزینه دریافت ویزا:

ویزای کوتاه مدت حدود شصت یورو و ویزای بلند مدت حدود نود یورو است و ممکن است افزایش پیدا کند.

سفر به یونان بدون ویزا:

شاید تصور این که به صورت قانونی و بدون اخذ ویزای شینگن به اروپا سفر کنید کمی سخت باشد اما خبر خوب این است که کشور یونان این امر را به صورت قانونی امکان پذیر کرده است تا ترکیه ای ها و ایرانی ها بتوانند به راحتی به این کشور در قالب تور کشتی کروز سفر کنند

کشتی کروز چیست:

سفر با کشتی کروز از جمله محبوبترین سفر ها در سراسر جهان به حساب می آید زیرا این سفر بسیار مقرون به صرفه خواهد بود علاوه بر آن از مزایای بسیاری برخوردار است که با انواع هزینه های مختلف قابل دستیابی است.

این سفر مجموعه ای از امکانات و خدمات خاصی را به شما ارائه می دهد مانند وعده های غذایی متنوع.تفریحات داخل کشتی.انواع فعالیت های در نظر گرفته شده برای آرامش در مسافرت.مکانهایی برای اقامت با استانداردهای مشخص.

کشتی کروز دارای خدمات بسیار عالی غذاخوری است و در خطوط های کشتی رستوران هایی با فضای باز در عرشه کشتی به مسافرین ارائه می دهند وعلاوه بر آن دارای کازینو.سالن بدنسازی و تناسب اندام. استخر و جکوزی و سینما و همچنین کتابخانه در انواع خطوط کشتی هستند که استفاده از آن ها برای مسافران کاملا رایگان است.

سفر با کشتی کروز رشد قابل توجهی در بازار ایران و همچنین بازار جهان داشته است در سال رشد ۷ درصدی مسافران را داشته است و از سال ۱۹۸۰ تا به حال ۲۰۰ میلیون نفر با کشتی کروز سفر کرده اند و حدود ۷۰ میلیون نفر در ۵ سال گذشته این سفر را تجربه کرده اند و در سال ۲۰۱۳ پذیرای ۱۳ میلیون مسافر بوده است.

این تور راهی عالی برای بازدید جزئی مناطق مختلف است و مسافر ممکن است در زمان های دیگر به این مکان ها بازگردد.

سفری خاطره انگیز با تور یونان

تور کشتی کروز بسیار جذاب و لذت بخش است و مسافرینی که قصد دارند بدون اخذ ویزا و تشریفات به این کشور سفر کنند باید از تور کشتی کروز استفاده نمایند و می توانند به یکی از نمایندگان فروش تور کشتی کروز مراجعه نمایند این تور با ترکیب های گوناگونی قابل انجام می باشد و می‌توانید به غیر از تور یونان به کشورهای دیگری هم سفر کنید برای مثال تور یونان و ایتالیا.معمولاً مدت طول ۸ تا ۱۵ روز است.

هر آن چیز که باید در سفر به یونان بدانید:

شما می توانید بدون اتلاف وقت و هزینه های سنگین ویزای شینگن به راحتی به جزایر یونان سفر کنید.

انواع جزایری که در این تور مورد بازدید قرار می‌گیرند:جزیره خیوس یونان.جزیره رودس یونان.جزیره سانتورینی تور یونان.جزیره کرت یونان و همچنین جزیره لسبوس و میکونوس یونان.

شما با خرید این تور حداقل به ۶ جزیره از کشور یونان سفر خواهید کردو هیچ گونه استرسی در جابجایی در اکثر نقاط کشور تور یونان نخواهید داشت سفری کاملاً ام را تجربه خواهید کرد.

شما در کشتی کروز پس از checkin به کشتی وارد می شوید تحویل کابین شما در چهار طبقه اصلی به انتخاب خودتان انجام خواهد شد و دیگر هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

امکانات رفاهی تور کشتی کروز یونان:

و فقط یکبار چک این و یک بار چک اوت خواهید شد و دیگر ترس از این ندارید که نتوانید ویزا بگیرید و یا از پرواز جا بمانید و خستگی ناشی از جابجایی در شهر هارا تجربه نخواهید کرد زیرا در زمان تفریح و خواب  شما این جا به جایی اتفاق خواهد افتادو بهترین و بیشترین استفاده را از زمان خواهید برد وهر روز که از خواب بیدار می شوید خود را در جزیره های مختلف می بینید و این سفر خاطره ای به یاد ماندنی را رقم خواهد زد.

تجربه سفر با کشتی کروز:

تجربه سفر با کشتی کروز تجربه‌ای بی همتا را برای شما رقم خواهد زد مسافرینی که این تور را تجربه می‌کنند بی شک بازهم این تور را انتخاب می‌کنند زیرا دریافت ویزا بسیار کار دشوار و زمانبری است و هزینه‌های بالایی را در بر دارد اگر از آن دسته مسافرین هستید کشتی های کروز ایتالیایی را انتخاب نماییدکه شرکت های زیادی می توانند این کار را برای شما انجام دهند و به راحتی این کشتی را برای شما رزرو کنند لازم به ذکر است کشور ما به دلیل اینکه تحریم است استفاده از کشتی های کروز آمریکایی امکان پذیر نمی باشد.

هرساله کشتی های جدیدی ساخته می شود به همراه مقصد های جدید برای مسافرت امروزه این تورها به محبوبیت های فوق العاده ای در کل جهان دست یافته اند.

صنعت کشتی کروز مشارکت قابل توجهی در اقتصاد جهان داشته است در آمریکا این صنعت باعث ایجاد ایجاد شغل و کسب و کار شده است و حدود ۴۰۰ هزار شغل در این کشور ایجاد کرده است.

بیش از ۹۵ درصد مسافرانی که این سفر را تجربه کردند کاملا رضایت داشته اند.

 

هتل های یونان

هتل پتینوس, هتل میکونین کی, هتل میکونین ایمپریال, هتل سن مارکو, هتل کاپه سونیو, هتل دورین این

دیدگاهتان را بنویسید