تور کرمان

تور کرمان

تور داخلی زمینی و هوایی به مقصد کرمان!

تور کرمان

تور کرمان، کرمان یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمان است و پهناورترین استان در جنوب شرقی کشور واقع گردیده است، کرمان شهری تاریخی است و دارای جاذبه های تاریخی متعددی است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند، و به همین دلیل جزء پنج شهر تاریخی در ایران است، کرمان حدود ۱۳۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و یکی از شهر های پر جمعیت در ایران به حساب می آید.

کرمان امروزه به شهری الکترونیکی تبدیل گردیده است و روز به روز هم به پیشرفت آن افزوده میشود، این شهر به عنوان پایلوت دولت الکترونیک ایران در حال تبدیل شدن کامل به یک شهر الکترونیکی است.

ارتفاع کرمان از سطح دریا حدود ۱۷۵۶ متر است که همین ارتفاع کرمان را سومین شهر بلند در ایران قرار داده و از نظر آب و هوایی کرمان را در حالت تعادل نسبی و اعتدال در تابستان قرار داده است، کرمان یکی از عجیب ترین منطقهی های ایران است که در هر کجای آن یک نوع آب و هوا وجود دارد، در این استان میتوانید در فصل تابستان به منطقه ای بروید که دمای هوای آن با دیگر نقاط استان حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه اختلاف داشته باشد و گویی که زمستان به آنجا آمده است.

تور کرمان با قطار

استان کرمان به دلیل وسعت بسیار زیاد و پستی و بلندی هایی که در مناطق مختلف دارد از شرایط اقلیمی خاصی برخوردار است، در نواحی مختلف استان کرمان میتوان شاهد آب و هوایی متفاوت با هر منطقه را شاهد بود، این تونع آب و هوایی در کرمان مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها است به صورتی که در نواحی مختلف شاهد آب و هوایی گرم و مرطوب، خشک و معتدل هستیم.

استان کرمان را میتوان به ۳ منطقه از نظر اب و هوایی تقسیم کرد، شهرستان های «جیرفت و کهنوج» دارای آب و هوایی استوایی هستند و «حاشیه شهداد و بم» کویری و در نواحی کوهستانی سردسیری و معتدل است، البته کرمان چون در دل کویر قرار دارد بهترین زمان سفر به این استان زیبا فصل بهار است.

تورهای هوایی کرمان و تور کرمان گردی

تور کرمان هوایی

قبل از سفر به کرمان به یاد داشته باشید استان کرمان به دلیل وجود جاذبه های گردشگری بسیار و مکان های تفریحی فوق العاده نمی تواند در مدت کوتاهی باشد، و برای سفر به این استان کمتر از یک هفته را برنامه ریزی نکنید، اولین قدمی که در ورود به کرمان باید انجام دهید اقامت در محلی آرام با امکانات رفاهی مناسب است، اگر برای تعطیلات عید نوروز تصمیم دارید به این استان سفر کنید حتما مدتی قبل از فرارسیدن عید تور مورد نظر و هتل دلخواه خود را انتخاب کنید تا با آسودگی خاطر سفر خود را آغاز کنید.

تور کرمان گردی

برای گردش در کرمان میتوانید از اتوبوس استفاده کنید، خطوط اتوبوس در کرمان به هر کجای شهر که بخواهید مسیر های مشخص دارد و به راحتی میتوانید با اتوبوس درون شهری به محل مورد نظر خود بروید و یا اگر اهل استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نیستید میتوانید از تاکسی های خطی و یا کورسی استفاده کنید. همچنین برای اینکه به راحتی تاکسی پیدا کنید میتوانید با شماره ۱۳۳ تماس بگیرید و تاکسی تلفنی در اخیار بگیرید.

تور کرمان هوایی

در کرمان ۵ فرودگاه وجود دارد که اصلی ترین آنها فرودگاه بین المللی کرمان است که پروازهای منظم روزانه به مقصد های تهران، مشهد، کیش، تبریز، زاهدان و غیره را در برنامه دارد.

تور کلوت کرمان

تور کلوت در دل کویر است در میان شهری در زیر خاک شهری نفرین شده که امروزه آثاری از آن به جای مانده است، شهر لوت بنا به نظریه های مختلفی کاملا از بین رفته و امروز ما شاهد کلوت های بزرگی هستیم که بر اثر آب فرسایش داشته اند، احتمال میرود که شهر لوت بر اثر حادثه بزرگی که اتفاق افتاده از بین رفته است.

این احتمال بیشتر به جاری شدن سلی عظیم شباهت دارد که شیلی به همراه خاک و سنگ و گچ این منطقه را در خود دفن کرده است، آثاری که در این منطقه کشف شده است نشانگر زندگی و تمدن در این منطقه دارد تمدنی که مربوط به هزاره دوم و یا سوم قبل از میلاد است. تور کلوت با کمپ های شهداد بسیار جذاب و هیجان انگیز است و در دل کویر میتوانید شب هنگام از آسمان پر ستاره لذت ببردیو از دیدن آن خسته نشوید.

تور کرمان از مشهد

بازار بزرگ کرمان، در کرمان بازارهای سنتی پردشگران بسیاری را جذب خود میکند، یکی از بزرگترین بازارهای کرمان بازار بزرگ آن است که طولانی ترین بازار در این شهر به شمار میرود، بازار کرمان شامل چندین راسته است که نام های آنها به ترتیب ، راسته ارگف راسته گنجعلی خانف راسته اختیاری، راسته سرداری، راسته وکیل، راسته عطاری، راسته قدمگاه و راسته مظفری است که هر کدام از این راسته های دارای آثار تاریخی متعددی بر روی بناها دارد.

بازار بزرگ ستاده کرمان، بازاری مدرن برای گردشگرانی که قصد تفریح و خرید دارند، بازار ستاره کرمان بزرگترین مرکز خرید شهر کرمان است که در خیابان فتحعلی شاه وافع شده است، در اطراف این بازار بافت های سنتی بسیار زیبایی به چشم می خورد که پس از خرید میتوانید از این آثار دیدن کنید. تور کرمان زمینی با قطار را میتوانید در لی تور رزرو کنید و از تورهای هوایی کرمان و تور کرمان گردی را در اینجا بررسی کنید، تور کلوت کرمان از آژانس های کرمان.

آژانس های مسافرتی کرمان

شما برای سفر به کرمان می توانید لیست همه آژانس های مسافرتی کرمان را در لی تور مشاهده کنید و از بین آنها بهترین و مناسب ترین آژانس مسافرتی را برای تور کرمان خودتان انتخاب کنید و هر کجای ایران که باشید سفری آرام و دلنشین را به کرمان تجربه کنید.

تور کرمان


هتل های کرمان

هتل پارس کرمان, هتل جهانگردی کرمان, هتل اخوان کرمان, هتل گواشیر کرمان, هتل کرمان

دیدگاهتان را بنویسید