تور کرمانشاه

تور کرمانشاه

تور کرمانشاه

تور کرمانشاه ، کرمانشاه یکی از تاریخی ترین شهر های غربی کشور است، مردم کرمانشاه به زبان فارسی کرمانشاهی صحبت میکنند که با کمی دقت میتوانید صحبت های آنها را متوجه شوید. تور کرمانشاه یکی از تورهای جذاب داخل کشور است و به دلیل آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی که دارد سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند.

بهتر است هنگاه ورود به کرمانشاه راهنمای شهر را از مراجع رسمی و قانونی که در اماکن گردشگری حضور دارند تهیه کنید تا با بهترین برنامه ریزی از تمامی اماکن دیدن کنید. در شهر کرمانشاه برای دسترسی به اماکن مختلف میتوانید از خطوط اتوبوس استفاده کنید که تقریبا در همه خیابان های شهر ایستگاه دارد.

اتوبوس های کرمانشاه بلیط ندارند و بهتر است به دنبال باجه بلط فروشی نگردید و پول خرد به همراه داشته باشید. بیشتر مسیرهایی که با اتوبوس طی میشود حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ تومان است و برخی مسیرهای نزدیک هم تقریبا ۲۰۰ تومان کرایه دریافت میکنند.

تور هوایی از کرمانشاه به مشهد

اگر علاقمند به بازدید از موزه هستید میتوانید با استفاده از راهنمایی که در ابتدا دریافت کرده اید مسیر موزه ها را بر روی نقشه مشاهده کنید.

موزه های کرمانشاه
از موزه هایی که در شهر تاریخی کرمانشاه می توانید بازدید کنید : موزه پارینه سنگی، موزه سنگ (طاق بستان)، موزه تاریخ و طبیعت کرمانشاه، موزه آموزش و پرورش کرمانشاه، موزه دفاع مقدس کرمانشاه، موزه ورزش کرمانشاه، موزه لباس و زیورآلات مردم کرمانشاه، موزه خط و کتابت در کرمانشاه، موزه مردم شناسی کرمانشاه، موزه تمبر کرمانشاه، هستند که می توانند اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار گردشگران و علاقمندان قرار دهند.

آثار تاریخی کرمانشاه

در این شهر بازدید از این موزه ها خالی از لطف نیست و میتوانید ساعاتی هیجان انگیز در بازدید از آنها برای خود رقم بزنید. از اماکن تاریخی که در کرمانشاه میتوانید بروید و به اوج هیجان برسید میتوان به مکان هایی همچون، فرهاد تراش (کوه بیستون)، معبد آناهیتا، طاق بستان، مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته های ساسانی، شکارگاه خسرو پرویز، تکیۀ بگلربیگی (دورۀ قاجار)، کتیبۀ بیستون (یکی از آثار دوره هخامنشیان که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است می توان به : مسجد عمادالدوله، مسجد جامع شافعی، بازار کرمانشاه، تکیه معاون الملک (بزرگترین تیکه که در شهر است)، مسجد شازده، مسجد حاج شهبازخان، مسجد دولتشاه، خانه خواجه باروخ اشاره کرد.

جاذبه های طبیعی کرمانشاه

از جاذبه های طبیعی که در کرمانشاه میتوان نام برد : پارک جنگلی طاق بستان، سنگ تراشه های محافظت نشده، غار پرآو (بزرگترین غار عمودی که در دنیا وجود دارد)، کوه طاق بستان (با آثار تاریخی معروف که برای بازدید از آنها میتوانید از مسیر تاقه کوچینه به راحتی از کوه بالا رفته و به آنها برسید)، سراب نیلوفر (دریاچه ای طبیعی با فضای سبز بسیار زیبا)، سراب قنبر، کوه فرخشاد، کرمانشاه شهری تاریخی با بیشینه ای کهن است و مردم کرمانشاه تقریبا نیمی از قدمت تاریخی ایران را به نام خود ثبت کرده اند.

در سال های اخیر تا به امروز در شهر کرمانشاه زیر ساخت های گردشگری مناسب برای رفاه گردشگران ایجاد شده است و به همین دلیل گردشگران خارجی بسیاری سالانه برای بازدید از این شهر تاریخی پای بر تاریخ ایران می گذارند.

تور کرمانشاه هوایی به مشهد و تور کرمانشاه هوایی

تور کرمانشاه هوایی

همچنین باید اضافه کنیم که در استان کرمانشاه نزدیک به ۳۰۰۰ اثر تاریخی وجود دارد که ۷۱۶ اثر در آثار ملی به ثبت رسیده است و یک اثر ثبت جهانی شده است، در میان اثار تاریخی که در استان کرمانشاه به چشم می خورد بیستون در سازمان میراث فرهنگی جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

یکی از معروف ترین اثار تاریخی که در کرمانشاه به وضوح به چشم می خورد مجموعه عظیمی از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته هایی است که مربوز به دوره ساسانیان است، این اثر زیبا در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده است و دارای ارزش تاریخی و هنری بسیار بالایی است، این مجموعه شامل یک طاق بزرگ و یک طاق کوچک و چند سنگ نبشته است.

طاق بستان کرمانشاه

آثاری که بر روی سنگها حجاری شده، صحنه ای از زمان تاج گذاری خسرو پرویز و اردشیر دوم، و همچنین شاهپور دوم و سوم را به نمایش گذاشته است. این آثار در دل سخره ای بزرگ که در کنار آن دریاچه ای بسیار زیبا قرار دارد گردشگاهی مفرح از دیرباز تا به امروز به شمار میرفته است.

طاق بستان اثری بسیار ارزشمند است این بنای زیبای تاریخی در سال ۱۳۱۰ در آثار ملی به ثبت رسیده است، همچنین زمانی قرار بود در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یونسکو قرار گیرد اما وجود خانه ها و مغازههای غذا فروشی مانع این اقدان مهم شد.

تور کرمانشاه از تهران

کوه بیستون مجموعه ای بسیار ارزشمند که در ۳۰ کیلومتری شهر کرمانشاه در قسمت شمال شرقی کرمانشاه و جنوب غربی شهر بیستون قرار دارد، این مجموعه در پای کوه بیستون در مسیر همدان به کرمانشاه قرار دارد. این کوه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی راه ابریشم که مسیری مهم برای رفت و آمد بوده است پادشاهان و فرمانروایان بسیاری هنگام عبور از کنار آن یادگاری های بی نظیری در دل دامنه ی کوه از خود به یادگار گذاشته اند. در این محوطه ۲۸ اثر تاریخی به ثبت ملی رسیده است و در اطراف و حریم آن بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی دیگر شناسایی شده است،

کتیبه داریوش

از مهمترین این آثار میتوان به کتیبه نقش برجسته داریوش که در سال ۱۳۸۵ در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده اشاره کرد، این اثر زیبا در دوره هخامنشیان در دل گوه حجاری شده است.

آژانس مسافرتی کرمانشاه

تکیه معاون الملک، این بنا توسط حسین خان معین الرعایا در ۱۱۴ سال پیش در شهر کرمانشاه بنا شده است، و به همت حسن خان معین الملک تکمیل شد. این بنا از سه بخش زینبیه و عباسیه و حیسنیه تشکیل شده و نوع معماری و کاشی کاری آن بسیار بی نظیر است، رنگ هایی که در کاشی های این بنا به کار رفته طبیعی بوده که زیبایی خاص و چشم نوازی به آن بخشیده است.

تور کرمانشاه از اصفهان

تکیه بیگلربیگی، این بنای تاریخی در بافت قدیمی شهر در محله فیض اباد قرار دارد، تکیه بیگلربیگی در دوره قاجار بنا شده و اثری زیبا با آینه کاری های منحصر به فرد زیبایی آن را دوچندان کرده است و باعث شده تا میان تکیه های کرمانشاه بی نظیر باشد. در قسمت غربی حیاط میتوانید شاهد تالار بزرگ آینه کاری شده باشید که به حسینیه معروف است، و در قسمت دیگر حیاط اتاق بزرگی است که به عنوان مهمان خانه بیگلربیگی بوده است که امروز به موزه خط و کتابت پذیرای گردشگران بسیاری است.

تور کرمانشاه به شیراز

گوردخمه اسحاق وند، سه بنای تاریخی در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان هرسین در میان صخره قرار دارد که در شمال روستای ده نور واقع شده است، نام اسحاق وند به دلیل این برای این گوردخمه های استفاده مشیشود که در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته اند، این گوردخمه ها از قدیمی ترین نگاره های سرزمین پارس است که مربوز به دوره مادها در دل کوه ایجاد کرده اند.

گوردخمه دکان داوود

گوردخمه دکان داوود، این گوردخمه در ۳ کیلومتری جنوب شرقی سرپل ذهاب قرار دارد که از گوردخمه های تاریخی مربوط به دوره مادها و یا هخامنشیان است، مردم این منطقه این گوردخمه را با نام کل داوود میشناسند، این گوردخمه دل دل کوه کنده شده و درون آن شاهد ۵ تاقچه و گوری به شکل بیضی هستیم، ارتفاع این گوردخمه تا زمین بسار زیاد است.

گوردخمه صحنه

گوردخمه صحنه، این بنای تاریخی که در سمت راست رود دربند کرمانشاه قرار دارد در شهر صحنه و در میان اهالی به قبر کیکاوس و فرهاد تراش و گور شیرین و فرهاد معروف است، این گوردخمه ها شامل گوردخمه های بززگ و کوچک هستند در مسیر رسیدن به این آثار درختان جنگلی و درختان میوه وجود دارد که به این منطقه زیبایی بسیار زیادی بخشیده اند.

تور زمینی کرمانشاه به مشهد

معبد آناهیتا، از بزرگترین بناهای سنگی که در ایران میتوان معرفی کرد معبد آناهیتا واقع در شهر کنگاور استان کرمانشاه است، این بنا که به «آناهیتا» معروف است نام فرشته و نگهبان آب، زیبایی و فراوانی بوده است، و ایرانیان ارزش بسیار زیادی برای آناهیتا قائل بوده اند، این بنا در دوربه اشکانیان و یا ساسانیان ساخته شده و از روش یکو سازی برای احداث آن استفاده کرده اند.

تور کرمانشاه هوایی به مشهد و تور کرمانشاه هوایی را میتوانید در اینجا ببینید، تور کرمانشاه از تهران با آژانس مسافرتی کرمانشاه از اصفهان ، شیراز و قشم را رزرو کنید.

تور کرمانشاه به قشم

لی تور ارزان ترین بلیط چارتر و تور لحظه آخری، تور کرمانشاه به قشم را برای شما تدارک دیده است. شما برای سفری لذت بخش می توانید به صورت روزانه از قیمت های تور کرمانشاه به قشم در صفحه تور کرمانشاه مطلع شوید و بهترین انتخاب را برای مشافرت خود انجام دهید. برای خرید آنلاین بلیط هواپیما بر روی گزینه موردنظرتان کلیک کنید و با مشاهده آژانس مسافرتی چارترکننده بهترین تور کرمانشاه به قشم را انتخاب کنید.

نوروز ۹۷ با لی تور

نوروز بهترین زمان برای سفر به قشم است. شما در نوروز ۹۷ می توانید بهترین امکانات را در جزیره زیبای قشم شاهد باشید. انواع هتل ها، از یک ستاره تا پنج ستاره، در تور کرمانشاه به قشم نوروز ۹۷ لی تور برای اقامت شما آماده هستند تا شما اقامت دلچسبی را در این جزیره داشته باشید. هتل سورینت، ارم، رویال، دیانا، کاوان و خیلی از هتل های قشم آماده میزبانی از مسافران و توریست های نوروزی قشم می باشند.

تور کرمانشاه


هتل های کرمانشاه

هتل پارسیان کرمانشاه, هتل جمشید کرمانشاه, هتل آپارتمان کوروش, هتل داریوش کرمانشاه, هتل آزادگان کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید