تور چابهار

تور چابهار

تور چابهار یکی از شهرهای زیبای جنوب کشور که در منطقه جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و تنها بندر ایران است که در آبهای اقیانوس قرار گرفته است، این بندر در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد و لنگرکاه آن قابلیت پهلو گیری کشتی های اقیانوس پیما را دارد، همچنین چابهار یکی از مناطق آزاد بازرگانی در ایران است، این بندر زیبا با آب و هوای مطبوعی که دارد بسیار مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است، اما متاسفانه با عدم ایجاد امکانات و زیر ساخت های گردشگری نمی توان گفت که یکی از قطب های گردشگری در ایران باشد.

 

تور چابهار

آب و هوای چابهار یکی از بی نظیرترین شرایط را در منطقه ایجاد کرده است و به همین منظور مسافران بسیاری را به سمت خود جذب میکند، البته شرایط گردشگری به صورت محدود در چابهار وجود دارد و گردشگران را تا اندازه ای میتواند راضی نگه دارد. چابهار در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد و در تمامی فصل های سال آب و هوای بهاری دارد، به همین علت هم نام این بندر و منطقه زیبا را چابهار و یا چهار بهار می نامند، البته به طور دقیق تر و با استناد به تاریخ شکل گیری نام این منطقه در گذشته به آن چاه بار می گفتند.

به دلیل اینکه در آن چاهی برای تخلیه بار و یا بار اندازی بوده برای جابه جایی بار که کم کم نام آن به چابهار تغییر یافته است، در چابهار میتوانید شاهده چندین پدیده نادر زمین شناسی باشید که در هیچ کجای دیگر یافت نمی شوند.

تور ارزان چابهار

در قسمت شرقی چابهار تالابی است که به دلیل املاحی که در بستر آن وجود دارد آب آن را به رنگ صورتی نشان میدهد، این تالاب که در فاصله بین دو کوه واقع گردیده است انواع بوته ها و گیاهانی به نام ختچه رشد میکند. همچنین در این تالاب میتوانید ماهی های گوچکی هم ببینید که در آن زندگی می کنند، البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هنگام دیدن تالاب زیاد به آن نزدیک نشوید و مراقب باشید، زیرا تالاب باتلاقی است و امکان قرق شدن وجود دارد.

تورهای لحظه آخری چابهار

تور چابهار از مشهد

دشت کهیر، که در نزدیکی چابهار واقع گردیده است بسیار دیدنی و شگفت انگیز است، در این دشت آب و گل با فشار گاز از زمین به بیرون پرتاب می شود و تپه های معروف گل افشان را که در این منطقه میبینید به وجود آورده است، این اثر طبیعی ملی به هیچ وجه ربطی به آتشفشان ندارد و مردم محلی هم به آن ناف دریا و یا بولوبولو می گویند.

تور چابهار از اصفهان

تپه های مینیاتوری و یا مریخی، به دلیل وجود ترکیباتی همچون آهن که باعث میگردد خاک به صورت قرمز و مس که خاک را به صورت سبز نمایش میدهد این تپه های دیده میشوند، در جاده چابهار میتوانید آنها را از نزدیک ببینید و حیرت زده شوید. این کوه ها و تپه ها که در امتداد زاگروس هستند و تا پاکستان هم کشیده شده اند از شیارهای غیر عادی تشگیل شده اند که باعث شده است شکلی عجیبی به خود بگیرد، از نظر زمین شناسی عمر این تپه ها به ۵ میلیون سال می رسد و برای همین شکل عجیب هم به آنها تپه های مریخی می گویند.

تور چابهار از شیراز

درخت لور یا مکرزن، در چابهار و در روستا های اطراف مانند رمین و تیس درختی رشد میکند که قطر چتر آن پس از تبدیل شدن شاخه هایش به یک درخت دیگر در هنگام رسیدن به زمین تغیر میکند، ازن درخت با برگ های بیضی و میوه های قرمز به درخت انجیر معابد هم معروف است البته به زبان محلی به آن کرک هم گفته می شود.

تور لحظه آخری چابهار

در چابهار هتل های ۴ و ۵ ستاره ای بنا شده است تا برای اقامت مسافران این بندر زیبا امکانات رفاهی مناسبی در اختیار باشد، البته در کنار این هتل ها که کمی قیمت بالایی دارند میتوانید از هتل آپارتمان هایی هم که در چابهار وجود دارد استفاده کنید تا هزینه سفر را کاهش دهید، هتل هایی که در چابهار میتوانید در آنها اقامت کنید مانند هتل لیپار با درجه کیفیتی ۵ ستاره، هتل لاله با کیفیت ۴ ستاره و هتل آپارتمان صدف و هتل آپارتمان دانشکده دریا نوردی که جدیدا به هتل تبدیل گردیده که قیمت مناسب تری نسبت به هتل ها دارند را معرفی کرد.

تور چابهار با قطار

تور چابهار ارزان از شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان را میتوانید در اینجا رزرو کنید و از تورهای لحظه آخری چابهار با قطار هم دیدن کنید، و تور زمینی چابهار را میتوانید در اینجا رزرو کنید.

تور چابهار از کرمان

خدمات تور چابهار سایت لی تور فقط منحصر در تهران نیست، سایت لی تور با شناسایی آژانس های مسافرتی معتبر در کل شهرهای ایران و ایجاد همکاری با آنها، خدمات تور چابهار خود را در سراسر ایران گسترش داده است. به همین خاطر شما می توانید برای مسافرت به چابهار از کرمان نیز اقدام کنید و با تور چابهار از کرمان نیز عازم چابهار شوید و از جاذبه های دیدنی و خاص چابهار لذت ببرید. شما در هر کدام از شهرهای ایران زمین که باشید می توانید به صورت تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین از طریق سایت لی تور اقدام به رزرو بهترین تور چابهار با قیمت مناسب کنید.

تور چابهار


هتل های چابهار

هتل لاله چابهار, هتل فردوس چابهار, هتل لیپار چابهار, هتل آپارتمان گدروشیا چابهار

دیدگاهتان را بنویسید