تور وان

تور وان

 تور وان ترکیه، شهر وان ترکیه منطقه ای که مورد علاقه بسیاری از گردشگران ایرانی است، با سفر ۳ یا ۴ روزه به شهر وان میتوانید مسافرت به یاد ماندنی برای خود ثبت کنید، این شهر در جوار دریاچه وان قرار دارد و همین امر باعث شده تا این شهر آب و هوایی معتدل داشته باشد. یکی از مهمترین ویژگی های شهر وان این است که راه های سفر زمینی ایران به ترکیه در آن بسیار مناسب و هموار است، راه های سفر زمینی از ایذان به شهر وان از شهر های ارومیه و تبریز است که با اتوبوس میتوان به سادگی به این شهر زیبا سفر کرد، البته اگر از سمت تبریز به سوی وان حرکت کنید راه برای شما نزدیک تر میشود.

همچنین مسیر ریلی تبریز به وان هم وجود دارد که میتوان از این راه هم به این شهر زیبا سفر کرد، البته باید گفت که این قطار در هفته ۱ با به سوی وان حرکت میکند. از تفریح هایی هم که در این شهر وجود دارد دریاچه زیبای وان است.

وان ترکیه نزدیک ترین شهر به ایران است

تور زمینی وان ترکیه از تهران

یکی از مهمترین ویژگی های شهر وان این است که راه های سفر زمینی ایران به ترکیه در آن بسیار مناسب و هموار است، راه های سفر زمینی از ایران به شهر وان از شهر های ارومیه و تبریز است که با اتوبوس میتوان به سادگی به این شهر زیبا سفر کرد. یشتر مسافرانی که قصد سفر به وان ترکیه را دارند از مسیر زمینی به این شهر زیبا مسافرت می کنند. البته تور وان هوایی نیز وجود دارد. برای تور وان زمینی می توان مسیرهای زیر را نام برد.

برای کسانی که در تهران مستقر هستند و قصد سفر به وان ترکیه را دارند، مسیر تور زمینی وان ترکیه بدین صورت است که آنها از شهرهای قزوین، زنجان، تبریز رد می شوند و با توجه به تور انتخابی شان به یکی از ‏سه مرز خروجی زمینی بازرگان، رازی و سرو می رسند که به ترتیب از شهرهای ماکو، خوی و ارومیه عبور می کنند و از آنجا مسافرت خود را به وان ترکیه شروع می کنند. یک مسیر دیگر نیز برای سفر به وان ترکیه وجود دارد و آن استفاده از قطار تهران- وان است که به صورت هفتگی از تهران حرکت می کند. البته باید توجه داشته باشید که سفر با قطار تا رسیدن به وان ترکیه، به خاطر توقف های بیش از حد در گمرک ترکیه و بازرسی های مرزی، بیشتر از معمول طول می کشد.

تور یک روزه وان از تبریز

البته اگر از سمت تبریز به سوی وان حرکت کنید راه برای شما نزدیک تر میشود، همچنین مسیر ریلی تبریز به وان هم وجود دارد که میتوان از این راه هم به این شهر زیبا سفر کرد، البته باید گفت که این قطار در هفته یک بار به سوی وان حرکت می کند. اگر شما یم خواهید با ماشین سخصی خودتان به وان سفر کنید می توانید با خودروی خود تا مرز سفر کنید و از آنجا به بعد را سوار ون ها و تاکسی های مخصوص شوید و به محل اقامت خودتان در وان برسید.

توصیه می کنیم پیش از مسافرت حتما محل اقامت خودتان را در وان ترکیه مشخص کنید تا بعد از رسیدن به آنجا دچار مشکل نشوید. امکان رزرو هتل در سایت لی تور برای آسایش شما فراهم است، چون در برخی مواقع همه هتل های اقامتی ترکیه و شهر وان پر می شوند و احتمال پیدا نشدن هتل خوب برای اقامت شما وجود دارد.

تور وان از تبریز با قطار

از تفریح هایی هم که در این شهر وجود دارد دریاچه زیبای وان است. یفر به وان ترکیه از مسیر مرزهای زمینی معمولا از ارومیه و خوی انجام می شود. بهترین و آسان ترین مسیر برای سفر به وان خوی می باشد که قطار این مسیر دارای واگن های لوکس از شهرهای ارومیه و تبریز حرکت می کند و می تواند سفری راحت و کوتاه را برای شما رقم بزند. شما می توانید برای هماهنگی بیشتر با شماره های تماس لی تور در ارتباط باشید و زمان دقیق حرکت و هزینه موردنیاز تور وان از تبریز با قطار را پیگیر باشید. همینطور برای رزرو تور و رزرو هتل می توانید از طریق سایت لی تور اقدام کنید.

تور هوایی وان

وان ترکیه نزدیک ترین شهر به ایران است پس بنا براین تور زمینی وان از تهران، تبریز یک روزه امکان پذیر است و تور هوایی و با قطار از خوی را میتوانید ببینید.

تور هوایی وان از تبریز

شرکت های هواپیمایی هستند که از تبریز به مقصد وان ترکیه پرواز می کنند و سایت لی تور لیست پرواز همه این شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی که خدمات مربوط به چارتر تور هوایی وان را ارائه می کنند را یکجا جمع کرده است تا کار انتخاب شما راحت تر شود. به خاطر نوسانات قیمت هزینه تور هوایی وان از تبریز و بلیط آن ممکن است دچار تغییراتی شود پس بهتر است قبل از انتخاب تور و خرید بلیط هواپیما با مشاوران ما در این باره مشورت کنید تا راهنمایی لازم برای انتخاب درست را دریافت کنید.

از طرفی دیگر کسانی که در شهرهای مرزی ترکیه ساکن هستند و قصد سفر به ترکیه را دارند نیازی به تور هوایی وان ندارند و می توانند به آسانی از مرز زمینی به ترکیه دسترسی داشته باشند. به همین خاطر بهترین ارتباط هوایی با وان ترکیه به شرطی جوابگوی مسافران خواهد بود که این تور از شهرهای مرکزی ایران مثل تهران پرواز داشته باشد.

تور وان با قطار

مسیر زمینی وان از ایران دارای مسیر ریلی نیز است که هموطنان و مسافران ایرانی به راحتی می توانند با سوار شدن به قطار مسافربری تهران – وان از آن بهره مند شوند. فقط مسئله ای که وجود دارد این است که تور وان با قطار فقط هفته ای یک مرتبه و فقط در یک روز برگزار می شود و حرکت ریلی دارد. البته باید توجه داشته باشید که سفر با قطار تا رسیدن به وان ترکیه، به خاطر توقف های بیش از حد در گمرک ترکیه و بازرسی های مرزی، بیشتر از معمول طول می کشد.

تور وان از خوی

برای ساکنان شهرهای همجوار مرزهای ترکیه ساید تور وان هوایی جذابیت خاصی نداشته باشد چون مسیر رسیدن به وان از آنجا کوتاه تر است و ارزشی ندارد تا سوار هواپیما شوند. سفر زمینی آسان تر و امن تر و سریعتر است، این مسافران غالبا برای سفر به شهرهای دورتر ترکیه نظیر استانبول و آنتالیا اقدام به انتخاب تور هوایی ترکیه می کنند. البته سفر زمینی و تور وان از خوی به صورت زمینی نیز دارای معایبی است مهمترین عیب آن معطلی های زیادی است که در مزر دامنگیر مسافران می شود و وقت زیادی از سفر آنها در مرز تلف می شود و مسافران همیشه از طولانی شدن بارزسی های مرزی شکایت می کنند.

اما راه دیگری هم برای سفر به ترکیه و شهرهای آن به خصوص وان وجود دارد و آن اینکه شما ابتدا با تور هوایی به استانبول سفر کنید و از آنجا با پروازهای داخلی ترکیه از استانبول به وان و سایر شهرها مسافرت کنید که این راه به صرفه تر و هزینه کمتری را از شما می گیرد و وقت تان نیز تلف نمی شود و از طرفی دیدنی های زیادی از شهرهای ترکیه را بازدید می کنید.

تور وان


هتل های وان

هتل رویال برک, هتل گرند, هتل رسمینا, هتل رویال میلانو, هتل منوا

دیدگاهتان را بنویسید