تور مشهد

تور مشهد

تور مشهد

تور مشهد: مشهد یکی از کلان شهرهای شرقی ایران است و همچنین مرکز استان خراسان رضوی است، شهر مشهد در زمان حکومت افشاری پایتخت ایران بوده است، این شهر با مساحتی حدود ۳۲۸ کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ ایران پس از تهران است. همچنین با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر دومین شهر پر جمعیت در ایران بعد از تهران به شمار میرود، مشهد شهری مذهبی است و به واسطه وجود حرم مطهر امام رضا علیه السلام سالانه حدود ۲۷ میلیون زائر را پذیرا می باشد.

شهر مشهد از نظر جغرافیایی در حوزه رودخانه کشف رود و دشت مشهد در میانه رشته کوه های بینالود و هزار مسجد امتداد یافته است، شهر مشهد دارای آب و هوای مختلفی در طول سال است و بیشتر روزهای سال را در حالت معتدل و رو به سرد و خشک است، در تابستان مشهد هوایی گرم و خشک دارد و در زمستان هم سرد و مرطوب است.

تور مشهد لحظه آخری

 مشهد یکی از شهر هایی است در ایران که دارای فرودگاه بین المللی و خط راه آهن سه گانه است که ارتباط آن را با دیگر شهر های کشور ایجاد میکند. در تور مشهد لحظه آخری داخل شهر هم جهت حمل و نقل درون شهری این شهر مجهیز به سامانه اتوبوسرانی تندرو و مترو است و در کنار آن هم سازمان تاکسیرانی برای خدمات دهی به مسافران در ۲۴ ساعت از شبانه روز آماده هستند. در مشهد امکانات و زیر ساخت هار صنعت گردشگری روز به روز در حال پیشرفت است و با گسترش رزو افزون مسافران این شهر نیازمند ایجاد امکانات رفاهی گردشگری برای توریسته ای خارجی و داخلی است تا خدمات دهی بهتری برای جذب مسافران و گردشگران به این شهر صورت پذیرد.

مشهد جاذبه های گردشگری فراوانی دارد اما یکی از اصلی ترین جاذبه های مذهبی مشهد وجود حرم مطهر امام رضا علیه السلام در مرکز شهر است که باعث رونق این شهر گردیده است. از دیگر امکانات گردشگری در مشهد میتوان به پارک آبی، شهربازی پیشرفته، پارک ملت، طرقبه، جاذبه های طبیعی و غیره اشاره کرد.

از تور ارزان مشهد در ایام مناسبت و تعطیلات استفاده کنید

تور مشهد با هواپیما

 مشهد را به عنوان پایتخت معنوی ایران به صورت رسمی در سال ۱۳۸۸ اعلام کرده اند، همچنین این شهر را به عنوان «پایتخت فرهنگی اسلام» نیز در سال ۲۰۱۷ در جهان اسلام معرفی نموده اند. از جاذبه های معنوی مشهد میتوان به حرم امام رضا علیه السلام، که در آن موزه آستان قدس رضوی شامل چند مجموعه است اشاره کرد، این موزه به بخش های تاریخی و فرهنگی و هنری تقسیم می گردد و بازدید از آن می تواند هر کسی را به وجد بیاورد. در این موزه میتوانید با فرهنگ اسلام و عکس های تاریخی، قرآن های نفیس منصوب به ائمه علیه السلام و آثار ماندگار از هنرمندان را مشاهد کنید.

همچنین میتوانید از مجموعه خانه حاج حسین آقا ملک که وابسته به موزه و کتابخانه ملی ملک است. و در کنار آن هم مساجد متعدد تاریخی مانند گوهرشاد ، مسجد هفتاد و دوتن، مطلی طرق، آرامگاه خواجه ربیع، حسینه کرامت، آرامگاه پیر پالاندوزف ارامگاه شیخ نخودکی، گنبد سبز، گنبد خشتی را معرفی نمود. از دیگر مکان های مذهبی و فرهنگی مشهد هم امامزاده ناصر و یاسر که در نزدیکی طرقبه واقع گردیده و امامزاده یحیی در جاده سرحس و همچنین آرامگاه خواجه اباصلت و آرامگاه خواجه مراد در جاده فریمان و در نزدیکی مشهد واقع شده اند.

تور مشهد قطار

از جاذبه های تاریخی که در مشهد میتوانید دیدن کنید هم میتوان از سناباد قدیم و توس مکانهایی معرفی کرد که از جمله آنها شهر قدیمی توس که در حال بازسازی است، چهار طاقی بازه هو که از قدیمی ترین بناهای ساخته شده در شهر است و تاریخته ساخت آن به سده سوم می رسد. و دیگر جاذبه های تاریخی که در شهر مشهد میتوانید ببینید آرامگاه نادر شاه افشار است که در نزدیکی حرم مطهر واقع گردیده و دارای جاذبه های تاریخی در سازه آن است. آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی شاعر بزرگ ایران، ایستگاه راه آهن با معماری خاص و جذاب، گنبد خشتی، گنبد هارونیه، و مدرسه عباس قلی خان هستند.

تور مشهد ارزان

همچنین جاذبه های گردشگری و طبیعی که در مشهد بسیار مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد مانند، طرقبه، زشک، نغندر، پارک جنگلی وکیل آباد، بیلاق شاندیزف روستای کنگ، جاغرق، باغ وحش وکیل آباد، آبشار ارتکند، پارک جنگلی نه دره، کوه سنگی، هفت حوض، فریزی، سد ارداک، چشمه گراب و چشمه گیلاس هستند که میتوانید با استفاده از راهنمای سفر به این مناطق دسترسی آسان داشته باشید و از بودن در این منطقه های لذت ببرید. از تور ارزان مشهد در ایام مناسبت و تعطیلات استفاده کنید.

تور مشهد از تهران

تورهای مسافرتی از تهران به مشهد روزانه برگزار میگردد و از تورهایی که میتوان از تهران به مشهد به آنها اشاره کرد که بیشتر مورد استقبال مسافران قرار میگیرد تور هوایی لحظه آخری مشهد است که بسیار مقرون به صرفه است، همچنین تورهای زمینی با اتئوبوس و قطار هم جزء تورهای میانه متوسط تهران به مشهد هستند که به صورت روزانه برگزار میگردد، آفر تور مشهد معمولا به سرعت پر میشود و سعی کنید قبل از ایام تعطیلات و یا ماه های مسافرتی و عید های بزرگ تور مورد نظر خود را رزرو نمایید تا به راحتی در روز مشخص شده سفر خود را آغاز نمایید.

تور مشهد از تبریز

از دیگر جاذبه های گردشگری در شهر مشهد میتوان به پارک طبیعی هفت هوض اشاره کرد، این پارک یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در مشهد است که گردشگران را به سمت خود جذب میکند، پارک هفت حوض در دل کوه خلیج واقع شده که این منطقه در ۷ کیلومتری مشهد واقع گردیده است. پس از رسیدن به ورودی این پارک باید حدود ۲ کیلومتر را در مسیر کوهستانی پیاده روی کنید و به هفت حوض برسید، هفت حوض متشکل از هفت حوضچه کوچک طبیعی که آب بسیار شفاف و ذلالی در آنها جریان دارد، برخی از این حوضچه های حدود ۳ تا ۴ متر طول دارند و در ابعاد یک استخر کوچک هستند، آبی که در این هفت حوض جریان دارد پس از عبور از این هفت حوض به حوضی بزرگتر در پایین روانه میشود و از آنجا مسیر رودخانه را طی میکند.

تور مشهد از شیراز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که در مشهد میتوانید از آن بازدید کنید، موزه پروفسور بازیما است که از بخش های مختلفی تشکیل شده است، این موزه دارای بخش های نمایشگاهی و بخش های رویدادی است که در بخش نمایشگاهی گردشگران با توضیحات نفر راهنما در موزه با مفاهیم بسیاری نظیر روند خلقت آفرینش از ابتدا تا به امروز. همچنین خصوصیات بدن انسان، ویژگی ها و مشکلات دوران بلوغ در بانوان و غیره آشنا می شوند، بخش دیگری که در نمایشگاه میتوانید ببینید رویدادهای علمی و کارگاه ها است که در این بخش با تجهیزات مختلفی آشنا می شوید. همچنین در بخش های دیگر با علم نجوم و طبیعت شناسی و علوم زمین و زیست شناسی هم آشنا می شوید.

تور مشهد از اهواز

تور مشهد لحظه آخری و تور مشهد ارزان را میتوانید در لی تور رزرو کنید، تور مشهد با قطار از تهران، تبریز، شیراز، اهواز و تور مشهد هوایی را در اینجا رزرو کنید.تور مشهد: مشهد یکی از کلان شهرهای شرقی ایران است و همچنین مرکز استان خراسان رضوی است، شهر مشهد در زمان حکومت افشاری پایتخت ایران بوده است، این شهر با مساحتی حدود ۳۲۸ کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ ایران پس از تهران است. همچنین با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر دومین شهر پر جمعیت در ایران بعد از تهران به شمار میرود،

هتل های مشهد

هتل درویش مشهد, هتل قصر مشهد, هتل هما۲ مشهد, هتل توربست توس مشهد, هتل کوثر ناب

دیدگاهتان را بنویسید