تور آنتالیا

تور آنتالیاتور آنتالیا
تور آنتالیا
تور آنتالیا

تور آنتالیا ، انتالیا شهر و استانی واقع در کشور ترکیه که دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار باشکوه و زیادی است، این منطقه واقع در سواحل دریای مدیترانه که دارای آب و هوای بسیار عالی و مدیترانه ای در تمامی طول سال است.

آشنایی با سیستم حمل و نقل در آنتالیا

آنتالیا از بهترین شهر های توریستی کشور ترکیه به شمار میرود با توجه به افزایش چشمگیر تعداد گردشگران در این شهر و استقبال زیاد از تور آنتالیا تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری آن رو به پیشرفت است آنتالیا خدمات حمل و نقل عمومی متعددی دارد از جمله اتوبوس های عمومی  مینی بوس تراموا تاکسی ها و دالموسی است که در تمامی نقاط این شهر در حال تردد هستند و تمامی این وسائل نقلیه عمومی دارای امکاناتی مانند کولر و تلویزیون هستند.

حمل و نقل عمومی آنتالیا ترکیه

معمولا آشنایی با سیستم حمل و نقل در کشور های مختلف برای گردشگران بسیار دشوار است علی الخصوص زمانی که با زبان آن کشور آشنایی نداشته باشید پس بهتر است قبل از سفر کردن اطلاعات کافی از شهر یا کشوری که میخواهید به آن جا بروید کسب کنید در این بخش از مقالات در مورد تردد در شهر زیبای آنتالیا نکاتی را خواهیم گفت زمانی که به فرودگاه آنتالیا رسیدید بهتر است برای رسیدن به محل اقامتتان از تاکسی یا وسیله نقلیه شخصی استفاده نمایید و قبل از گرفتن تاکسی در مورد کرایه آن با راننده به توافق برسید همینطور بهترین راه این است که از طریق آژانس های مسافرتی تاکسی یا ترانسفر فرودگاهی رزرو نمایید.

تردد در شهر آنتالیا

مسیرها و مکان های گردشگری بسیاری در آنتالیا وجود دارد، که اکثر توریست ها مشتاق آن هستند برای رسیدن به مقصد خود از آن ها استفاده کنند پس بهتر است از سیستم های اتوبوس عمومی استفاده کنید که به عنوان بهترین شیوه برای دسترسی به بیشترین مکان و جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب میرود پس دیگر نیازی به کرایه کردن تاکسی و ماشین شخصی نیست زیرا که سیستم حمل و نقل اتوبوس عمومی در آنتالیا ارزان تر و در دسترس تر از سایر سیستم های حمل و نقل است و توریست ها به راحتی میتوانند برای رسیدن به مقصد های مهم و جاذبه ها از آن استفاده کنند ترمینال حمل و نقل اتوبوس در مرکز شهر آنتالیا واقع شده است که اتوبوس ها روزانه و در ساعت های مختلف از آنجا حرکت میکنند.

لازم به ذکر است که سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی در آنتالیا در چند سال اخیر دچار تغییرات زیادی شده و بهبود پیدا کردن که اطلاعات مربوط به مسیر اتوبوس ها را میتوانید از سایت رسمی ترمینال آنتالیا مشاهده کنید کرایه اتوبوس ها در حال حاضر معمولا بین دو تا سه هزار تومان به پول ایران است و اتوبوس ها در برخی ساعت ها به شدت دچار شلوغی و ازدحام هستند پس بهتر است از ساعت هفت صبح تا ده از آن استفاده کنید و بین ساعت پنج تا هفت بعد از ظهر از آن ها استفاده نکنید.

برای پرداخت کرایه اتوبوس تنها میتوانید از لیر ترکیه یا کارت های اعتباری با نام آنتالیا کارت استفاده کنید که قیمت این کارت ها تقریبا پنج لیر ترکیه است و میتوانید آن ها را از فروشگاه ها و کیوسک های روزنامه فروشی تهیه نمایید و همینطور برای افزایش اعتبار آن میتوانید از دستگاه های خودپرداز سطح شهر استفاده نمایید، از این کارت ها حتی میتوانید برای پرداخت کرایه مینی بوس ها هم استفاده کنید.

دالموس های آنتالیا

دالموس ها بهترین راه دسترسی به اطراف آنتالیا هستند همچنین برای یک سفر محلی بسیار کارآمد از نظر حمل و نقل هستند پس پیشنهاد میکنیم که بازدید کنندگان تور آنتالیا حتما آن را امتحان بکنند که برای گردشگران آنتالیا بسیار مفید واقع خواهد بود لازم به ذکر است که این وسیله حمل و نقل بین شهروندان آنتالیا نیز پر طرفدار است.

پرداخت کرایه به این صورت است که شما بعد از رسیدن به مقصد باید آن پرداخت کنید و هزینه آن در حال حاضر بین یک تا دو لیر ترکیه است شما در حین سفر با دالموس حتی میتوانید در خیابان توقف داشته باشید و هروقت نیاز به وسیله یا خریدی داشتید میتوانید به راننده بگویید تا توقف کند معمولا رانندگان دالموس ها به گردشگرانی که مسیر را گم کرده اند کمک میکنند و راهنمایی عالی برای آن ها به شمار میرود این روش بسیار ارزان است و شیوه جالبی برای تجربه فضای ترکیه ای است.

تراموا یا قطار برقی آنتالیا

با تراموا میتوانید به نقاط محدود آنتالیا سفر کنید که برای گردشگران این شهر بسیار مفید است زیرا به سبب این وسیله نقلیه میتوانید به مراکز گردشگری بزرگ آنتالیا مانند موزه ملی آنتالیا دسترسی داشته باشید تراموا همزمان با دو خط مختلف به موزه ملی آنتالیا میرود و فاصله زمانی آن تقریبا نیم ساعت است تراموا دارای دو واگن برقی مختلف است که در مسیر رفت و برگشت حرکت میکنند. مسیرهای توقف تراموا در حال حاضر به این شکل است: «موزه ملی آنتالیا ساحل کونیالتی شرایتون پارک آتاتورک هرم شیشه ای بارباروس مراکز خرید دروازه اصلی شهر دروازه هادریان» و دیگر دروازه های قدیمی شهر آنتالیا ونیز راهی برای رسیدن به برج های قدیمی این شهر است لازم به ذکر است که تراموا هر نیم ساعت حرکت میکند و برای مقاصد خاص بسیار ارزان تر و راحت تر است.

تاکسی های آنتالیا

برای مسیر های طولانی بهتر است از تاکسی استفاده نمایید و البته بهتر است قبل از سوار شدن میزان کرایه را با راننده طی نمایید تاکسی های این شهر تماما به رنگ زرد هستند و نرخ کرایه بسته به انتخاب خودتان به صورت عادی و یا با استفاده از تاکسی متر محاسبه میشود کرایه تاکسی ها در شهر آنتالیا نسبت به سایر شهر های ترکیه نسبتا گران است و این تاکسی ها فقط به صورت دربست و اختصاصی اقدام به سوار کردن مسافران میکنند.

ساعات تردد تاکسی در آنتالیا

توجه بین ساعات دوازده شب تا شش صبح ساعات شبانه محسوب میشود و کرایه تاکسی ها با افزایش نرخ پنجاه درصدی روبرو است تاکسی های دیگر این شهر تاکسی های ون هستند که در تمام نقاط شهر قابل دسترسی است و ظرفیت ده نفری را دارا بوده و به صورت اشتراکی مورد استفاده مسافران قرار میگیرد، این نوع تاکسی در خطوط مشخصی حرکت میکنند و کرایه آنها ثابت است و این خودرو ها در طی مسیر دارای ایستگاه نمی باشند و با توجه به در خواست مسافران توقف خواهند کرد.

فرودگاه بین المللی آنتالیا

فرودگاه آنتالیا یک فرودگاه بین المللی است که در شمال شرقی این شهر واقع شده است که این فرودگاه در رده ی دوازدهم فرودگاه های اروپا و همینطور در رده دوم فرودگاه های ترکیه قرار دارد این فرودگاه دارای دو ترمینال بین المللی و یک ترمینال داخلی است که یکی از فرودگاه های شلوغ و پرتردد کشور ترکیه است که در کرانه دریای مدیترانه واقع شده است لازم به ذکر است که این فرودگاه یکی از بزرگترین فرودگاه های جنوب غربی ترکیه است.

ترمینال های فرودگاه آنتالیا ترکیه

این فرودگاه دارای سه پایانه در ترمینال یک و دو است و همچنین دارای ترمینال داخلی نیز میباشد که ترمینال یک به دلیل نوسازی بسته شده است اما تمامی پروازها دایر میباشد.

راه های دسترسی به فرودگاه آنتالیا

گردشگران میتوانند برای دسترسی به فرودگاه از اتوبوس شماره ششصد استفاده کنند که هر نیم ساعت یکبار از ترمینال اتوبوسرانی آنتالیا به سمت فرودگاه این شهر حرکت میکنند همچنین تمامی هتل های آنتالیا مجهز به سیستم ترانسفر فرودگاهی هستند که مسافران را از فرودگاه به محل اقامت و یا بالعکس جا به جا میکنند علاوه بر این ایستگاه تاکسی ها شهری نیز در کنار پایانه های ترمینال به صورت شبانه در دسترس است و گردشگران میتوانند از آن استفاده کنند.

تور نوروز ۹۷ آنتالیا

آنتالیا هتل خوب کجا بریم؟

به دلیل کم بودن مسافت بین ایران و ترکیه امروزه آنتالیا از جمله بهترین مقصد گردشگری برای گردشگران ایرانی به شمار میرود همینطور به دلیل رشد چشمگیر تقاضای تور آنتالیا در چندین سال گذشته هتل های زیبا و با کیفیتی در آنتالیا تاسیس شده اند و هتل های این شهر دارای امکانات تفریحی بسیار زیادی است که گرشگران از زمان ورود به هتل ها به صورت تمام وقت سرگرم هستند و حتی گاهی فرصت خروج از هتل تا پایان اقامت را نیز نمیکنند.

انتخاب و رزرو هتل در آنتالیا مهمترین مراحل سفر به این شهر است که در این مطلب به معرفی تعدادی از هتل های با کیفیت و خوب آنتالیا میپردازیم بهتر است برای سفر به این شهر از تور آنتالیا به صورت ترکیبی استفاده کنید لازم به ذکر است که هتل های آنتالیا به دو دسته ی  all و uall تقسیم میشوند که در هتل های آل خدمات نوشیدنی تا ساعت یازده شب قابل استفاده است اما در هتل های یو آل به صورت بیست و چهار ساعته و تمام وقت میباشد.

تور آنتالیا
تور آنتالیا ترکیه ارزان و لحظه آخری در لی تور

تور آنتالیا لحظه آخری

لباس مناسب برای سفر به آنتالیا:

امروزه سفر به کشور ترکیه در میان مردم ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است  و هر ساله گردشگران زیادی به این کشور سفر میکنند در این مطلب ما به چگونگی لباس پوشیدن خانوم و آقایان برای سفر به آنتالیا میپردازیم پس با ما همراه باشید.

به طور کلی شما برای سفر به هر کشور باید با آداب لباس پوشیدن مردم آنجا کاملا آشنا باشید، در این میان شهر آنتالیا یکی از شهر های توریستی به حساب می آید که در آن فرهنگ لباس پوشیدن بسیار مختلف است ترکیه نیز مانند کشور ما یک کشور اسلامی به شمار میرود در شهر آنتالیا پوشیدن لباس های بدن نما و یا شلوارک های بسیار کوتاه در اماکن عمومی ممنوع و نادرست است همچنین خانوم ها باید از پوشیدن لباس های کوتاه خوددرای کنند و باید موهای خودرا به وسیله روسری یا شال کاملا بپوشانند و از پوشیدن لباس های نازک اجتناب کنند برای آشنایی با لباس مردم آنتالیا میتوانید به بازار روز ها و فروشگاه های این شهر مراجعه تا اطلاعاتی را به دست آورید.

فرهنگ پوشش در آنتالیا:

آنتالیا یکی از شهر های ساحلی ترکیه بوده و آب و هوای آن مدیترانه ای است که در فصل تابستان بسیار گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی است  طبیعتا زمان و فصلی که میخواهید به شهر آنتالیا سفر کنید نقش زیادی در انتخاب لباس های شما خواهد داشت. به دلیل اینکه توریست های زیادی به این شهر سفر میکنند شما چندین نوع پوشش لباس را در این شهر مشاهده خواهید کرد با این حساب که در شهر آنتالیا زیاد روی پوشش لباس حساس نیستند اما همانگونه که اشاره کردیم در برخی اماکن عمومی باید پوشش لباس شما کاملا رعایت شود زیرا که در قانون این کشور تاکید زیادی به مناسب بودن پوشش لباس در اماکن عمومی شده است در ادامه به نوع پوشش لباس در انواع مکانهای شهر آنتالیا میپردازیم.

نوع پوشش در داخل شهر آنتالیا:

در داخل شهر آنتالیا در فصل تابستان مردم از پوشش تی شرت و شلوارک استفاده میکنند که همینطور نمادی از توریست های این کشور نیز به حساب می آید اما در سایر فصل ها پوشش مردم آنتالیا شباهت زیادی به پوشش مردم ایران دارد معمولا مردان این شهر پیراهن آستین کوتاه و شلوار بلند میپوشند و خانوم ها نیز از لباس های بلند آستین دار و یا پیراهن آستین دار را همراه با دامن بلند میپوشند و تمام زنان و مردان از کفش یا صندل استفاده میکنند.

نوع پوشش‌ برای رفتن به مساجد آنتالیا:

شما برای رفتن به مساجد آنتالیا باید کاملا پوشش مناسب داشته باشید و هیچگاه نباید از شلوارک یا تیشرت استفاده کنید و در قانون این کشور به نوع پوشش در مساجد تاکید بسیاری شده است. سعی کنید موقع ورود به مسجد حتما جوراب به پا داشته باشید و از تیشرت یا پیراهن آستین بلند و همینطور یک شلوار بلند ساده استفاده کنید.

در صورت پوشیدن تی شرت بازو ها حتما بایستی تا آرنج پوشیده شده باشد و در صورت پوشیدن دامن حتما باید تا بالای زانو پوشیده شده باشد. خانوم ها توجه کنند که هنگام ورود به مسجد حتما باید موهای خودرا به وسیله شال یا روسری بپوشانند پس حتما شال یا روسری همراه خودتان داشته باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

نوع پوشش در سواحل آنتالیا:

در سواحل ترکیه تقریبا محدودیتی برای نوع پوشش لباس برای آقایان و خانوم ها وجود ندارد و پوشش خود مردم این شهر و سایر گردشگرانی به این شهر سفر میکنند کاملا آزاد است.

تور آنتالیا ارزان

توصیه های مهم در سفر به آنتالیا:

ما در این مطلب تصمیم گرفتیم توصیه های مهم در سفر به آنتالیا را مورد هدف قرار دهیم، خواندن این مطلب به شما گردشگران که قصد دارید به این کمک شایانی میکند و نوع دید شما به این شهر را واقعی تر میسازد پس اگر میخواهید تجربه سفر بهتری را داشته باشید با ما همراه باشید.

شهر آنتالیا در یک نگاه:

مردمان شهر آنتالیا بسیار صمیمی و خونگرم هستند و اگر مشکلی برایتان پیش آمد میتوانید از آن ها راهنمایی بخواهید ولی به طور کلی در روابطتتان با مردمان این شهر عاقلانه عمل کنید زیرا ممکن است شمارا به دلیل اینکه توریست هستید فریب بدهند و از شما پول در بیاورند پس بهتر است در برخورد با افراد ناشناس کاملا عاقلانه عمل کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

در انتخاب تور و آژانس هواپیمایی دقت کنید:

برای سفر به شهر آنتالیا باید یک پکیج تور آنتالیا مناسب انتخاب کنید، معمولا این پکیج شامل بلیط، اقامت در هتل، ترانسفر فرودگاهی و یک گشت شهری رایگان هست حتما پنج تا شش روز قبل از سفر تور را رزرو و بلیط هارا تحویل بگیرید لازم به ذکر است برای اخذ بلیط به آژانس هواپیمایی مراجعه کنید و یا از آن یک پرینت رنگی بگیرید زیرا که برای گرفتن دلار دولتی از بانک پرینت بلیط همراه با مهر آژانس هواپیمایی الزامی میباشد  دقت داشته باشید که ساعت گرفتن هتل دو بعد از ظهر و ساعت تحویل آن دوازده ظهر است سعی کنید ساعت پرواز رفت را صبح زود و پرواز برگشتتان شب رزرو نمایید.

تور آنتالیا از شیراز

استفاده از تلفن همراه  در آنتالیا:

در صورتی گوشی تلفن همراه شما قابلیت رومینگ شدن دارد میتوانید از آن در آنتالیا استفاده کنید تلفن همراه در این شهر بسیار خوب آنتن میدهد اما هزینه تماس با قابلیت رومینگ در این شهر بسیار گران است پس پیشنهاد میکنیم از سیم کارت اعتباری ترکیه استفاده کنید برای خرید میتوانید به فروشگاه های موبایل مراجعه کنید آنها سیم کارت را فعال میکنند و به شما تحویل میدهند.

پول نقد همراه داشته باشید:

در آنتالیا میتوانید از لیر ترکیه و دلار استفاده کنید در برخی از مراکز خرید، پرداخت مبلغ به دلار برایتان به صرفه تر خداهد بود و همینطور برخی تور های یک روزه را باید به دلار پرداخت کنید پس بهتر است هر دو را همراه خود داشته باشید دقت داشته باشید که برای تبدیل ارز هرگز به صرافی هایی که درصد میگیرند مراجعه نکنید زیرا بسیار برایتان گران تمام میشود و اگر کارت اعتباری ندارید در همه جا پول نقد همراه خودتان داشته باشید.

نوع لباستان مناسب باشد:

سعی کنید در آنتالیا حجاب متوسط و معمولی را برای خود در نظر بگیرید تا به مشکل بر نخورید زیرا در برخی اماکن عمومی مناسب بودن پوشش لباس بسیار مهم است و نا مناسب بودن آن باعث میشود از ورود شما به آن مکان جلوگیری شود.

تور آنتالیا از تبریز

 تا حدودی زبان ترکی یاد بگیرید:

در آنتالیا اغلب توریست ها به زبان انگلیسی با مردمان این شهر رابطه برقرار میکنند و به همین دلیل هیچ یک از دو طرف نمیتوانند صحبت های یکدیگر را متوجه شوند بنابراین بهتر است مقداری زبان ترکی یاد بگیرید تا مشکلی در برقراری ارتباط نداشته باشید  همینطور میتوانید از کتاب های یادگیری زبان ترکیه ای در سفر استفاده کنید زیرا کمک شایانی در بیان مقصودتان میکند.

با فرهنگ غذایی این شهر آشنا شوید:

در این شهر انواع و اقسام غذاهای ترکیه ای طبخ میشود که هریک طعم خاصی دارند و چشیدن این نوع غذا ها برایتان بسیار خوشایند خواهد بود. تنوع غذایی در شهر آنتالیا بسیار زیاد و تمام نشدنی است و گردشگران دوست دارند اغلب غذاهای این شهر را امتحان کنند بنابراین ما گردشگران‌ پیشنهاد میکنیم تا حدودی در مورد فرهنگ غذایی این شهر تحقیق کنند و غذاهای پرطرفدار و معروف این شهر بشناسند.

تور آنتالیا نوروز ۹۷

از آثار تاریخی این شهر دیدن کنید:

آنتالیا از قدیمی ترین شهر های ترکیه است و آثار تاریخی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد پس بهتر است حتما از این آثار دیدن کنید و بخشی از زمان سفر را به مشاهده آنها اختصاص بدهید . ما مشاهده آثار تاریخی کلیسای کوکورت را به شما پیشنهاد میدهیم که در قرن پنجم میلادی ساخته شده است و به دستور شاهزاده کوکورت تبدیل به مسجدی زیبا شده است.

همینطور بازدید از حمام رومی آنتالیا نیز خالی از لطف نیست که درمیان جنگل و در اقامتگاه سورگون قرار گرفته است. حتما از منطقه ی سریک و پرگه ی آنتالیا دیدن کنید‌. این دو شهر در حدود هزار سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شده اند و یکی از بهترین شهر های آن زمان بوده است‌ این دو شهر در آن زمان مرکز تجارت یونانیان بوده است و ارزش دیدن را برای یکبار دارند.

تور آنتالیا فروردین ۹۷

از شهر خارج شوید و سفر خودتان را به مرکز شهر محدود نکنید:

اکثر گردشگران از شهر خارج نمیشوند و سفر خودرا به مرکز شهر محدود میکنند باید بدانید شهر های اطراف آنتالیا و روستاهای آن بسیار زیبا هستند و بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. مرکز شهر آنتالیا به دلیل جاذبه های فراوانی که دارد هیچگاه این فرصت را به گردشگران نمیدهد که به خارج از شهر سفر کنند پس کمی عاقلانه تر تصمیم و به بیرون از شهر بروید

چند توصیه بسیار مهم:

تلفن های ضروری این شهر عبارتند از:

۱۱۵ اداره پلیس، ۱۱۲ اورژانس،۱۱۸ اطلاعات شماره تلفن ها،۱۶۱ اطلاعات پستی ترکیه

خدمات درمانی آنتالیا:

دکتر های آنتالیا در تمامی مراکز درمانی و بیمارستان های آنتالیا مشغول به فعالیت هستند بیمارستان های خاصی در این شهر وجود دارد که مخصوص گردشگران ساخته شده است و شما میتوانید به راحتی تحت درمان قرار بگیرید.

تور آنتالیا از مشهد

 

تور آنتالیا از اصفهان

تور آنتالیا


هتل های آنتالیا

هتل ریکسوس پریمیوم آنتالیا , هتل ریکسوس سان گیت آنتالیا , هتل آکرا باروت آنتالیا , هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا , هتل و آکوآ لند سو آنتالیا , هتل مجیک لایف واترورلد آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید