تور بلغارستان

تور بلغارستان

تور بلغارستان

بلغارستان کشوری در منطقه جنوب شرقی قاره اروپا است، پایتخت بلغارستان شهر صوفیه است و جمعیت این کشور حدود ۷٫۵ میلیون در سال ۲۰۱۱ گزارش شده است که در هر سال ۱ درصد از آن کاسته میشود، این کشور دارای بیشترین رشد منفی جمعیت در جهان را دارد. مردم بلغارستان به زبان بلغاری صحبت میکنند و واحد پول این کشور هم لِف و واحد جزء آن هم استونیکی است، بلغارستان را بیش از ۸۵ درصد بلغاری ها و الباقی جمعیت را ترک ها و کولی ها تشکیل داده اند.

 

قیمت تور بلغارستان

مهمترین صادرات این کشور اسانس گل رز است و همچنین این کشور چهارمین صادر کننده نوشیدنی های الکلی در جهان است. البته بلغارستان صادرات محصولات دیگر مانند پوشاک، کفش، فولاد، آهن، ماشین آلات، تجهیزا و سوخت هم صادر میکند، در بلغارستان دین رسمی و کهن مردم مسیحیت اتدکس است و جمعیت پیرو آیین ارتودکس ۷۵ درصد هستند و ۱۰ درصد جمعیت بلغارستان را هم مسلمانان تشکیل داده اند، و ۱۱٫۸ درصد از آنها هم بی دین هستند.

تور بلغارستان نوروز ۹۷

از شهرهای مهم و بندری بلغارستان میتوان وارنا را نام برد که منطقه ای ساحلی است که منطقه ساحلی گلدن سندز در کنار آن قرار گرفته است، وارنا از نظر اقتصادی و صنعت گردشگری برای بلغارستان نقش بسیار مهمی دارد، و اهالی این منطقه هم به خوبی قدر گردشگران را میدانند و به هر نحوی از گردشگران کسب درآمد میکنند. که از انواع این خدمات ریز و درشت میتوان به اجاره دادن سایه بان و تخت در ساحل ها، اجاره دادن موتور سیکلت و اتومبیل و دوچرخه و اسب های کوتاه قد اشاره کرد که به خوبی و با ترفند های مختلف به گردشگران اجاره میدهند. در کنار ساحل بازارچه هایی وجود دارد که در آنها حیواناتی نظیر میمون، طوطی، تمساح، مار و غیره برای گرفتن عکس های یادگاری به گردشگران اجاره داده میشود. تور بلغارستان نوروز ۹۷

بناهای تاریخی بلغارستان

در بلغارستان بناهای تاریخی بسیاری به چشم میخورد که از نمونه آنها میتوان به کلیسای بویانا اشاره کرد که متعلق به قرن چهارم میلادی است، این کلیسا و باغ های اطراف آن به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین کلیسای هاگیا صوفیا هم یکی دیگر از این بناهای تاریخی است که در قرن ششم میلادی ساخته شده است، این بنا در زمانی تسلط عثمانی ها به بلغارستان به عنوان مسجد مورد استفاده قرار میگرفته و امروزه به عنوان یک اثر تاریخی به جای ماده است.

سفرنامه بلغارستان

یکی از قدیمی ترین آثار باستانی که در بلغارستان وجود دارد منطقها تاریخی پریریکون است که قدیمی ترین مجموعه باستانی در این کشور محصوب میگردد، به گفته تاریخ شناسان عبادت گاه ایزدبانو دیونیسوس که در جهان باستان شهرت بسیاری دارد در این مجموعه قرار دارد، و به گفته باستان شناسان این مجموعه متعلق به ۵ هزار سال قبل از میلاد مسیح است و صومعه آن هم یکی از قلعه های دفاعی و مهم در این منطقه در سده میانی به شمار میرفته است.

بلغارستان تور

یکی دیگر از اثار تاریخی در بلغارستان صومعه ریلا است که در کوهستان ریلا واقع گردیده است، این صومعه که بزرگترین سازه عبادتی در بلغارستان است به عنوان میراث فرهنگی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است، و مقبره گنبد تراسی کازانکوک که سازه ای متعلق به قرن چهارم است حاوی نقاشی های به جای مانده از دوران باستان و قرن سوم و چهارم است و نقاشی هلنی که از آثار به ثبت رسیده در سازمان میراث جهانی یونسکو است تنها آثار به جای مانده از آن دوران به شمار میرود.

تور بلغارستان و تور نوروز ۹۷ بلغارستان

جاهای دیدنی بلغارستان

همچنین یکی دیگر از آثار باستانی که در بلغارستان قرار دارد گورستان باستانی وارنا است، این منطقه که با بررسی شواهد موجود گفته اند مربوط به اولین تمدن اروپایی است دارای قدیمی ترین طلای جهان است که به ۴۶۰۰ تا ۴۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مربوط میشود، همچنین کلیسای جامع الکساندر نفسکی قدیس که در صوفیه بزرگترین کلیسای ارتدکس است در منطقه بالکان واقع شده است، و گنبد سنت جرج هم یکی از قدیمی ترین بناهای صوفیه به شمار میرود و از اثار کشف شده در آن هم سه لایه نقاشی بر روی دیوار است که قدیمی ترین این نقاشی ها مربوط به سده دهم میلادی است، تور بلغارستان و تور نوروز ۹۷ بلغارستان را میتوانید در لی تور ببینید، سفرنامه بلغارستان و جاهای دیدنی بلغارستان را بخوانید و آشنا شوید، تور لحظه آخری بلغارستان را در لی تور ببینید.

یکی از تفرج گاه های بلغارستان سواحل آن است، و عمده سواحل تفریحی در کشور بلغارستان را میتوانید در شهر وارنا ببینید و استفاده کنید، همچنین بزرگترین ساحل تفریحی که در بلغارستان وجود دارد سواحل سانی بیچ است که در نزدیکی شهر بورگاس واقع گردیده است.

تور لحظه آخری بلغارستان

یکی از سواحل زیبای این منطقه ساحل گلدن سندز(شن های طلایی) است، در سواحل شمالی وارنا تعداد بسیاری هتل در سینه کش کوهپایه و لابه لای جنگل های اطراف ساحل ساخته شده است که مساحتی در حدود ۳٫۵ کیلومتر را در بر گرفته است و سالانه بیش از هزاران گردشگر را پذیرا میباشند.

گلدن سندر در فاصله ۲۵ کیلومتری فرودگاه بین المللی وارنا است که روزانه مسافران بسیاری را برای گردشگری به وارنا حمل میکنند، گلدن سندز در افسانه های قدیمی دارای گنجینه عظیمی از طلا بوده است که دزدان دریایی برای سرقت این طلاها به شمال شهر وارنا آمده و مقدار زیادی طلا را با خود به سمت کشتی میبرند، اما هنگامی که به ساحل میرسند زمین انتقام خود را از این دزدان گرفته و طلاها را تبدیل به شن میکند، که این افسانه در کتابهای بلغارستان به چشم میخورد. همچنین یکی دیگر از سواحل وارنا سانی بیچ است که پاتوق ساحلی در دریای سیاه میباشد این ساحل در فاصله ۳۵ کیلومتری در شهر بورگاس که منطقه ای تاریخی در بلغارستان است واقع شده است، در این منطقه حدود ۸۰۰ هتل بنا گردیده که سالانه هزاران توریست را پذیرا میباشند.

همچنین در این ساحل بیش از ۱۳۰ رستوران و کافه آماده ارائه خدمات به گردشگران و توریست ها از سرتاسر جهان هستند، این ساحل در فاصله ۳۵ کیلومتری از فرودگاه وارنا است و حدود ۲۵ کیلومتر با فرودگاه شهر بورگاس فاصله دارد.

تور بلغارستان


هتل های بلغارستان

هتل ملیا گرند هرمیتاژ , هتل اینترنشنال , هتل هالیدی پارک , هتل سنترال , هتل رویال

دیدگاهتان را بنویسید