تور اصفهان

تور اصفهان

سفر به اصفهان با تور لحظه آخری لی تور

 

تور اصفهان

تور اصفهان یکی از جذاب ترین تورهایی است که هر گردشگری در جهان علاقمند سفر به این شهر تاریخی و فرهنگی است تا معماری و تمدن ایران را در این شهر از نزدیک مشاهده کند و با فرهنگ ایران و ایرانی آشنا شود، و از مکان ها و سازه های قدیمی این شهر که بسیاری از آنها در سازمان میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است دیدن کنند، اصفهان از نظر صنعت گردشگری یکی از مهمترین شهرهای توریستی در ایران است که مسافران بسیاری را به سمت خود جذب میکند.

شهر اصفهان مرکز استان اصفهان است و از نظر وسعت هم دومین شهر بزرگ و پهناور و همچنین سومین شهر پرجمعیت پس از تهران و مشهد در ایران به شمار میرود، شهر اصفهان به عنوان پایتخت ایران در دوران حکومت صفویان بود که برای دومین بار پس از سلجوقیان پایتخت ایران انتخاب شده بود، به همین دلیل در این شهر میتوانید آثار باستانی و تاریخی بسیار زیادی که از دوران صفویه به جای مانده را در اصفهان ببینید.

تور اصفهان از مشهد

اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان دومین پایتخت فرهنگی جهان اسلام پس از مکه و در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن در ایران و همچنین به عنوان پایتخت صنعتی در ایران پس از جدا شدن استان البرز از تهران قرار گرفت، این شهر دارای آثار باستانی بسیار متعددی است که بیشتر آنها در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

در اصفهان میتوانید قدمت معماری اسلامی را به وضوح در تمامی شهر مشاهده کنید در این شهر زیبا بلوارهای زیبا و پل های سر پوشیده  و تونل های بسیار مدرن در کنار مساجد و کاخ های قدیمی بسیار جلوه جذابی به آنها بخشیده است، که همین نوع معماری است که باعث شده تا در فرهنگ ایران نام این شهر را اصفهان، نصف جهان بنامند.

تور اصفهان
بهترين تور اصفهان

تور اصفهان با قطار

در سال ۲۰۱۵ شهر اصفهان و شهر رشت به عنوان نخستین شهرهای ایران به شبکه خلاق در جهان زیر نظر یونسکو به ثبت رسیده اند، در قانون یونسکو شهرهایی را به عنوان خلاق نام گذاری میکنند که در آنها از توانمندی های شهروندان در توسعه پایدار شهر به عنوان نوآوران استفاده میکنند.

از بزرگترین جاذبه های گردشگری که در یکجا به دور هم جمع شده اند در شهر اصفهان میتوان به میدان نقش جهان اصفهان اشاره کرد، که یکی از بزرگترین میدان های جهان است که نمونه بسیار برجسته ای از معماری اسلامی را میتوانید در دور تا دور این سازه بسیار زیبا مشاهده کنید، میدان نقش جهان در سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است، این میدان در گوشه گوشه خود سازه های بسیار جذاب و دیدنی دارد که در دوران سلجوقی و صفویه ساخته شده است، نوع معماری این میدان به صورتی است که درو تا دور آن بازار سنتی اصفهان قرار گرفته است و میتوانید از بازار قدیمی و سنتی اصفهان هم دیدن کنید و بسیار لذت ببرید.

میدان نقش جهان اصفهان

این میدان که با نام تاریخی میدان شاه در دوران قبل از انقلاب معروف بوده است و پس از پیروزی انقلاب نام این میدان را رسما میدام امام نهادند که در مرکز شهر اصفهان قرار داشت که دارای مجموعه های تاریخی نقش جهان است. در میدان نقش جهان اصفهان بناهای تاریخی بسیار ارزشمندی مانند مسجد شاه «اصفهان»، مسجد شیخ لطف الله، عالی قاپو و سر در قیصریه واقع شده که علاوه بر آن در دور تا دور این میدان حجره های قدیمی دو طبقه که تعداد آنها به دویست حجره می رسد قرار دارد که این حجره های مرکز فروش صنایع دستی در اصفهان می باشند.

تاریخچه نام میدان نقش جهان به دوران صفویه باز می گردد که تا پیش از این دوره باغی به نام نقش جهان در اصفهان وجود داشت که نام آن را از شهری در کشور آذربایجان گرفته بودند این شهر امروزه با نام «نخجوان» نامیده می گردد.

جهان گردان و توریست ها در گذشته شهر اصفهان را با عظمت و با شکوه نقش جهان توصیف کرده اند و در مورد آن بسیار سخن گفته اند، همچنین خاطرات گردشگران دیگر را در مورد سفر به اصفهان بازگو کرده اند، در گذشته بسیاری از مذاکرات فی مابین دولتمردان ایرانی و خارجی در میدان نقش جهان در زمان پایتختی این شهر انجام می شد.

تور اصفهان هتل عباسی

از دیگر مکان های دیدنی در اصفهان رودخانه زاینده رود است که در وسط شهر اصفهان جریان دارد و از جاذبه های گردشگری این شهر است، بر روی این رودخانه هم تعدادی پل های تاریخی در فاصله های مختلف وجود دارد که قدمت آنها هم به دوران صفویه باز میگردد و از معروف ترین آنها میتوان به پل سی و سه پل اشاره کرد که هنر معماری اسلامی را تمام و کمال در معرض نمایش میگذارد، این پل در جهان بسیار معروف است و هر ساله گردشگران خارجی بسیاری را به شمت خود جذب میکند.

یکی دیگر از پل های قدیمی که در اصفهان به عنوان جاذبه گردشگری از آن یاد میشود، پل خواجوی اصفهان است که قدمت ساخت آن به قبل از ساخت سی و سه پل اصفهان میرسد، و از جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار میرود، معماری این پل هم مانند سی و سه پل با اسفاده از آجر های خشتی است که تا امروز در شهر اصفهان خودنمایی میکند. از دیگر مکان های گردشگری در اصفهان میتوان به تعداد زیادی مسجد های قدیمی که دوران ساخت آنها به زمان صفویه باز میگردد، از معروفترین مساجد اصفهان میتوان به مسجد جامع اصفهان اشاره کرد.

تور اصفهان از شیراز

تور اصفهان ارزان از مبدأ شیراز و مشهد با قطار را در اینجا ببینید و همچنین اقامت در هتل عباسی با تور۲ روزه اصفهان را در لی تور رزرو و در لحظه آخری تجربه کنید. از جاذبه های دیگر گردشگری که در اصفهان بنا شده است باغ پرندگان است که تعداد بسیار زیادی از گونه های مختلف پرنده را در خود جای داده است، و جذابیت بسار زیادی را به این باغ داده است و در کنا آن هم میتوانید از شهر بازی اصفهان استفاده کنید و شبی بسیار به یاد ماندی برای خود و خانواده تان رقم بزنید. شهر بازی رؤیاها که به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین شهربازی در خاورمیانه به شمار میرود سالانه پذیرای هزاران گردشگر از سطح کشور و جهان است،

همچنین میتوانید از سیتی سنتر اصفهان که بزرگترین و مرفح ترین مرکز گردشگری در اصفهان است دیدن کنید و از امکانات رفاهی آن استفاده نمایید، همچنین در سیتی سنتر اصفهان بزرگترین شهربازی سر پوشیده جهان وجود دارد که میتوانید ساعات خوشی را در آن سپری نمایید، در اصفهان یک پارک جنگلی در منطقه صفه وجود دارد که در کنار کوه صفه اصفهان واقع شده است، این پارک جنگلی که یکی از جذاب ترین پارک های جنگلی در ایران است دارای امکانات رفاهی مانند سینما ۵ بعدی، بله کابیل، بولینگو شهر بازی است، همچنین پارک جنگلی ناژوان هم از معروف ترین پارک های اصفهان است، که در آن امکاناتی نظیر باغ پرندگان، خزندگان و آکواریوم به همراه پارک دلفیناریوم آبی است که جذابیت بسیار زیادی به آن بخشیده است و همچنین تله سیژه برای بالا رفتن از کوه به گردشگران خدمات رسانی میکند.

 

تور اصفهان


هتل های اصفهان

هتل عباسی اصفهان , هتل پیروزی اصفهان , هتل سنتی عتیق اصفهان , هتل کوثر اصفهان , هتل آسمان اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید