راهنمای خرید عطر بر اساس ماه تولد

  • 20 مهر 1399
  • 0 نظر
  • admin

راهنمای خرید عطر بر اساس ماه تولد

عطرها نیز دنیای بزرگی دارند که پیچیدگی خاص خودش را دارد. عطر از ترکیب چندین اسانس تهیه می شود که رایحه های مختلفی مثل گرم، خنک، شیرین، تلخ و مدیترانه ای را تشکیل می دهند. برای انتخاب یک عطر مناسب ممکن است مانند خرید لباس و وسایل شخصی دیگرتان دچار سردرگمی شوید و کاری مشکل به نظر برسد ولی یکی از ساده ترین راه ها، انتخاب عطر مربوط به ماه تولدتان است. عطرها بیانگر شخصیت هر فردی هستند و چون متولدین هریک از ماه های سال شخصیت های متفاوت و خاصی دارند، انتخاب عطر ماه تولد می تواند راه درستی برای خرید عطر مناسب شخص باشد. این روش هنگام خرید هدیه برای دوستان و خانواده بسیار کارآمد است و با انتخاب و خرید عطر مربوط به ماه تولد فرد موردنظرتان، می توان گفت هدیه مناسبی را تهیه نموده اید.

 

عطر و اهمیت انتخاب درست آن

عطرها باعث می شوند خاطره ها بهتر در ذهن ها بمانند و ماندگارتر شوند بنابراین انتخاب عطر، کار بسیار بااهمیتی است و نباید بی حوصله و بدون دقت انجام شود. ممکن است برای هر شخصی اتفاق افتاده باشد که در مکانی حضور داشته و مشغول کاری باشید و با ورود فرد جدیدی به آن مکان و استشمام عطر آشنای فرد، وارد دنیای خاطراتتان بشوید و به یاد شخص یا مکان خاصی افتاده باشید. پس خوب است که با انتخاب یک عطر خوشبو و مناسب یک خاطره خوب از خود به جا بگذاریم. خرید عطر مربوط به ماه تولدتان یکی از روش هایی است که می توانید با انتخاب آن مطمئن باشید عطر دلنشینی دارید که به جذابیت شما می افزاید و شما را در ذهن ها ماندگار خواهد کرد.

انتخاب عطر ماه تولد به وسیله چهار عنصر اصلی

آب، خاک، آتش و هوا چهار عنصر اصلی تشکیل دهنده انسان هستند که هنگام انتخاب عطر ماه تولد به آن ها توجه خواهد شد. هر یک از این عناصر در ماه تولد افراد وجود دارند و روی شخصیت رفتاری هر فرد تاثیر می گذراند. برای مثال افرادی که متولد ماه فروردین هستند شخصیت های رفتاری مشابهی دارند که علت آن را عنصر وجودی مربوط به آن ماه مشخص کرده اند.

عطر متولدین فروردین ماه

استفاده از عطر مربوط به ماه تولد باعث افزایش جذابیت در فرد می شود. بنابراین اگر در فروردین به دنیا آمده اید می توانید بر اساس معیارهایی عطر مربوط به ماه تولدتان را تهیه کنید و به کار ببرید. عنصر مربوط به ماه فروردین آتش است و نماد انرژی و شور می باشد و همچنین متولدین این ماه علاقه زیادی به تجملات دارند. عطر متولدین این ماه، رایحه مشک، کهربا و چوب دارند.

عطر اومنیا آمتیس Omnia Amethyste)) عطری زنانه و دل نشین با رایحه ملایم و شیرین است. گروه بویایی آن چوب مشک گلی است و معمولا از این عطر شیک در فصل های گرم استفاده می کنند. با استشمام این عطر در ابتدا رایحه گریپ فروت و ترکیبات سبز به مشامتان می رسد، در نت وسط رایحه گل های رز و زنبق و در آخر رایحه گل های خوشبو و رایحه های چوبی حس می شود.

عطر لاگوست ((Lacoste Pour Homme EDT عطری مردانه با رایحه شیرین است که نشان دهنده اشتیاق و شور در متولدین فروردین می باشد. این عطر انرژی و خون گرمی شخصیت افراد را نشان می دهد و یکی از انواع عطر مربوط به آقایان متولد فروردین ماه است. رایحه های گریپ فروت، سیب سبز، آلو سیاه، فلفل، هل و دارچین و در پایان رایحه چوب صندل، وانیل و نیشکر در این عطر استشمام می شود.

عطر متولدین اردیبهشت ماه

افراد متولد اردیبهشت ماه افرادی باحوصله و صبر، مهربان و معتمد هستند که روحیه لطیف و عاشقانه ای دارند. عنصر مربوط به این ماه خاک می باشد. برای انتخاب عطر متناسب با ماه تولد اردیبهشت، رایحه های ملایم مانند رایحه گل های یاسمن و رز و رایحه چوب صندل پیشنهاد می شود. عطرهای معروفی همچون لانکوم میراکل و آمواج فیگمنت عطرهای مناسبی برای متولدین اردیبهشت هستند.

عطر لانکوم میراکل مدل بلوسوم Lancome Miracle Blossom)) عطر معروف زنانه ای است که ترکیبی از رایحه شیرین از گل های خوشبو و دلنشین مانند گل های صد تومنی، یاس با کمی رایحه میوه ای تهیه می شوند و بسیار جذاب و دلنشین است و با روحیه عاشقانه اردیبهشت ماهی ها هم به شدت همخوانی دارد. این عطر برای همه فصول هم مناسب و قابل استفاده است.

عطر آمواج فیگمنت (Amouage Figment Man) عطری مردانه است که ویژگی های خاص هر فردی را نشان می دهد، بنابراین هرکس از میان همه رایحه های مختلف باید رایحه متناسب با شخصیت خود را انتخاب کند که انتخاب عطر براساس ماه تولد یکی از روش های مناسب و جالب است که با شخصیت فرد نیز همخوانی دارد. عطر ویژه آمواج فیگمنت یکی از عطرهای مربوط به آقایان اردیبهشتی است که رایحه دلنشین و ویژه ای دارد و باعث می شود در خاطره ها به خوبی ماندگار شوید. این عطر از رایحه های خاک، لیمو، فلفل، شمعدانی و چوب صندل شکل گرفته و قابل استفاده می باشد.

عطر متولدین خردادماه

 

خرداد ماهی ها افرادی خلاق و پر از ایده های جالب هستند که هوش هیجانی بالایی دارند. برای انتخاب عطر متناسب با ماه تولد خرداد بهتر است به سراغ رایحه های ترکیبی با ترکیب چوب صندل بروید.

عطر ورساچه زنانه (Bright Crystal Absolu) یک عطر پر انرژی مخصوص خانم های لاکچری و با سلیقه متولد خرداد است. این عطر از شکوفه های خوش عطر طبیعی و میوه ها تهیه می شود و رایحه های انار، نیلوفر آبی، یوزو، ماگنولیا، مشک، گل صد تومنی، چوب ماهون و کهربا از عطر ورساچه استشمام می شود.

عطر ورساچه مردانه اروس (EROS) نمادی از عشق و علاقه و خوش ذوقی افراد است. این عطر بطری فیروزه ای رنگ دارد که نشانگر دریای مدیترانه می باشد. رایحه های سیب، لیمو، نعناع، شمعدانی، عمبرتون، دانه تونکا، سدر، خزه درخت بلوط، وانیل و خس خس رایحه های تشکیل دهنده این عطر هستند.

عطر متولدین تیرماه

فرهیخته ترین افراد، متولدین ماه تیر هستند که افرادی زود رنج و حساس هستند و در عین حال شخصیت رمانتیک و بسیار احساساتی دارند. آب عنصر وجودی متولدین تیر است. عطر هایی با رایحه گل یاسمن، وانیل، دارچین و نعناع هندی مناسب ترین عطرها برای افراد متولد تیر می باشند.

عطر زنانه گوچی گویلتی (Gucci Guilty) با رایحه ای شیرین، عطری مناسب برای همه خانوم های شیک و جذاب تیرماهی است. این عطر از رایحه های برگاموت، پرتقال، انگور سیاه، فلفل، گل یاس، هلو، شمعدانی، وانیل، مشک سفید، نعنا هندی و عنبر تشکیل شده است. عطر گوچی یک عطر شرقی است و معمولا در فصل بهار استفاده می شود.

عطر آلفرد دانهیل (Dunhill) مخصوص آقایان لاکچری و خوش سلیقه است. این عطر مناسب ترین انتخاب برای مردان متولد ماه تیر می باشد.

عطر متولدین مرداد ماه

متولدین مرداد افرادی پرشور و هیجان هستند که در ذهن ها و خاطره ها باقی می مانند. بهترین عطر برای این افراد رایحه مشک است. این رایحه همچون شخصیت مرداد ماهی ها فراموش نشدنی است و همیشه در ذهن ها ماندگار خواهد شد.

عطر لورا بیاجیوتی (Laura Biagiotti Venezia)، عطری زنانه با رایحه گرم و شیرین است که شادی و نشاط برای افراد به ارمغان می آورد و انرژی بخش است. عطر ونزیا شامل رایحه های آلو، چوب صندل،لانگ پلانگ، انگور فرنگی سیاه، وانیل،رزین و رایحه گل های یاس و رز می باشد. در استفاده از این عطر محدودیت زمانی ندارید و هر ساعت از شبانه  روز می توانید از آن استفاده کنید و جذاب و پر انرژی باشید.

عطر دیزل اونلی بریو (Diesel Only The Brave) یکی دیگر از عطرهای پرطرفدار آقایان به حساب می آید که ماندگاری و خاصیت پخش کنندگی بالایی دارد و در ایران با نام دیزل مشتی معروف است. این عطر یکی از انواع عطر مربوط به ماه تولد مرداد است و رایحه های لیموترش، نارنگی، گشنیز، چرم، بنفشه، کهربا، سدر و بوته وحشی جاوی، رایحه هایی هستند که این عطر را تشکیل می دهند.

عطر متولدین شهریور ماه

معمولا افرادی که در ماه شهریور به دنیا می آیند شخصیت آرامی دارند و به آرامش محض معروف شده اند. آن ها در علم و دانش و اطلاعات عمومی در مرتبه نخست قرار دارند. عنصر وجودی تشکیل دهنده آن ها خاک است و عطر مناسب برای متولدین شهریور رایحه های با ترکیبی از چرم و میوه هلو مناسب هستند. رایحه چوب صندل و دارچین هم از رایحه های مورد علاقه خانم های شهریوری است.

عطر دی کی ان وای بی دلیشس (Be Delicious DKNY) عطری زنانه با نمادی از صلح و آرامش، لطافت و انرژی است و رایحه خنک و شیرین دارد و برای خانم های خوش سلیقه شهریوری انتخاب یسیار مناسبی می باشد. این عطر از رایحه های خیار، سیب سبز، گل مریم، سوسن‌، گرپ فروت، بنفشه و رز تهیه می شود.

عطر مون بلان (Legend) هم عطری مردانه با نمادی از شادی و نشاط و ایجاد حس سرخوشی در افراد می باشد. قدرت پخش کنندگی این عطر بالاست و رایحه بسیار دلنشینی دارد. آقایان شهریوری که به عطرهای با رایحه سنگین علاقه دارند عطر مون بلان انتخاب ایده آلی برای آن هاست. این عطر از رایحه های آناناس، گل رز، شمعدانی، اسطوخودوس، سیب، خزه، میوه های خشک و نارنج تشکیل شده است.

خرید عطر بر اساس ماه تولد

عطر متولدین مهر ماه

معمولا مهر ماهی ها افرادی هستند که شخصیت آرام و بی آلایشی دارند و عطرهایی با رایحه شیرین و ملایم انتخاب خوبی برای این افراد است.عنصر تشکیل دهنده شخصیت آن ها هوا می باشد و این نمادی از نیروی ذهنی قوی در شخصیت رفتاری آن هاست.

عطر ایزابت آردن (Elizabeth Arden 5th avenue) عطری زنانه با رایحه شیرین است که نام خود را از خیابان معروفی در شهر نیویورک گرفته و انتخاب مناسبی برای خانم های متولد مهر می باشد. این عطر از رایحه های گل های سوسن، یاس بنفش، مریم، بنفشه، رز و رایحه های شکوفه ی لیمو، میخک، یالانگ یالانگ، هلو،عنبیه، عنبر، چوب صندل، چوب میخک، وانیل و مشک تشکیل شده است.

عطر (Lalique White) نیز عطری ایده آل برای مردان متولد مهر است. این عطر ماندگاری بسیار بالایی دارد و به سرعت در فضا پخش می شود. عطر لالیک سفید نشان دهنده عشق و آرامش است و هنگام استشمام ابتدا رایحه تمبر هندی و ترنج سپس رایحه هل، جوز، فلفل و بنفشه و در پایان رایحه مشک، عنبر و سدر به مشام می رسد.

عطر متولدین آبان ماه

افراد متولد آبان افرادی مصمم و مستقل هستند که با اراده و قدرتی که دارند به هر آنچه که بخواهند می رسند. رایحه های مناسب این ماه رایحه مشک، چوب صندل و وانیل است.

عطر زنانه جاسمین (Bvlgari Jasmin Noir EDP)، عطر بسیار محبوبی است که متناسب با شخصیت آبان ماهی هاست و نماد قدرت و انگیزه می باشد. این عطر از ترکیب رایحه یاسمن و شیرین بیان تهیه می شود و هر فردی را با هر سلیقه ای جذب می کند. همچنین رایحه هایی مانند رایحه یاسمن، یاس، دانه تونکا، مشک، شیرین بیان، کهربا، نعناع هندی و چوب صندل دارد. عطر معروف جاسمین مخصوص خانم های شیک و باکلاس است.

عطر مردانه (Lalique Encre Noire) گزینه مناسبی برای آقایان متولد آبان است و طرفداران بسیاری نیز دارد. این عطر شامل رایحه های ترنج، گریپ فروت، جوز، سرو، اسطوخودوس، مشک، چوب کشمیرو خس خس می باشد. عطر لالیک انکر نویر، جوانان زیادی را شیفته خود کرده و مردان متولد آبان نیز می توانند با انتخاب و استفاده از این عطر جذابیت خود را دوچندان کنند.

عطر متولدین آذر ماه

شوخ طبعی از خصوصیات اصلی و بارز آذر ماهی هاست به همین علت عطر هایی که رایحه شیرین دارند و از رایحه مرکبات تهیه می شوند عطر های مناسبی برای متولدین این ماه است. این افراد شخصیت ماجراجویی دارند و عنصر تشکیل دهنده شخصیت افراد متولد آذر آتش می باشد.

عطر دیور جادور (j’adore dior) عطری زنانه با رایحه مرکبات و گل های خوشبو است و در افراد احساس شور و شادابی ایجاد می کند و به محض اینکه این بو به مشمام شخصی برسد حس شادی در وجود آن رخنه می کند و فرد حس سرخوشی پیدا می کند. این عطر از رایحه های جوز هندی، ماندارین، بهار نارنج، ترنج، آلو، لیمو، مشک و وانیل و رایحه گل های بنفشه، یاس، رز، گل برف و ماگنولیا تشکیل شده است.

عطر مردانه پورش دیزاین اسنس (Porsche design the essence) ترکیبی دوگانه و مقداری رایحه شیرین دارد که شادمانی و نشاط را در فرد القا می کند. پس از گذشت مدتی، رایحه های میانی که شامل ترکیبی از فلفل، تخم گشنیز و چوب درخت کاج هستند جای نت های اولیه را می گیرند. رایحه تندی که این نت ها دارند شما را به هیجان می آورد وبه شما انرژی می دهد. در پایان بعد از گذشت مدتی طولانی رایحه ی نهایی با ترکیب بخور خوشبو و گیاه پاتچولی به مشام شما خواهد رسید.

عطر متولدین دی ماه

متولدین ماه دی افرادی ساده و بی ریا هستند که عطر مربوط به ماه تولد آن ها نیز باید نشان دهنده این شخصیت پاک و شفاف باشد. عنصر وجودی آن ها خاک بوده و رایحه های چوبی، چرم و گل یاسمن متناسب با شخصیت آن ها می باشد.

عطر زنانه دیور هیپنوتیک پویزن (Dior Hypnotic Poison) رایحه گرم و شیرین دارد که نمادی از شخصیت متولدین دی است. این عطر طرفداران بسیاری دارد و در بین خانم های دی ماهی نیز بسیار محبوب می باشد. عطر دیور هیپنوتیک از رایحه های زردآلو، نارگیل، آلوی سیاه و گل های مریم، زنبق، رز، یاسمین، رزوود برزیلی، زیره سیاه، بادام، وانیل، چوب صندل و مشک تهیه می شود.

عطر مردانه بربری لندن (Burberry London) یکی از انواع عطرهای مربوط به ماه تولد دی است که آقایان دی ماهی نیز شیفته این عطر هستند و اکثرا در فصل زمستان استفاده می کنند. این عطر نت اولیه با رایحه ادویه جات تند، مرکبات و برگ، نت میانی از رایحه های گل ها و چرم و در پایان رایحه  گرم تنباکو، چوب و درخت دارد.

عطر متولدین بهمن ماه

افراد متولد بهمن افرادی راستگو و مقداری کنجکاو هستند. آب عنصر وجودی آن هاست و رایحه مربوط به ماه تولد آن ها رایحه های مرکبات و گل های خوشبو است.

عطر زنانه باربری بریت ریتم (Burberry Brit Rhythm)، نمادی ازلطافت و شادابی است و استشمام آن شادی و نشاط به دیگران منتقل می کند. این عطر رایحه ای گرم و شیرین دارد و ترکیبی ازرایحه های اسطوخودوس، بهار نارنج، شکوفه پرتقال، گل پتالیا، فلفل صورتی، ریشه زنبق زرد، برگ توت سیاه، مشک، خس خس و چوب می باشد.

عطر اواج جورنی مردانه (Amouage Journey) قدرت پخش کنندگی بالایی دارد و هنگام استشمام نت اولیه رایحه تند فلفل سیچوان، نارنج، هل و روغن بهار نارنج و بعد از آن نت چوب درخت توت، تنباکو و بخار معطر حس می شود. افرادی که به رایحه های تنباکو و اسموکی علاقه دارند از این نت ها لذت می برند. با استشمام این عطر به شما انرژی کافی برای شروع فعالیت داده می‌شود.

عطر متولدین اسفند ماه

متولدین اسفند افرادی خونگرم و با قلبی پاک و مهربان هستند. عطر مربوط به اسفندماهی ها باید نمایانگر لطافت و جذابیت آن ها باشد که استفاده از رایحه گل ها این ویژگی را دارد. عطر چنل کو کو نویر عطر انتخابی اکثر خانم های جذاب اسفندی است.

عطر شنل کوکو نویر (Channel coco noir)، عطر محبوب زنانه شیک و جذابی است که انتخاب خانم های باسلیقه است. رایحه  های تشکیل دهنده این عطر با رایحه های گریپ فروت و ترنج شروع می شود سپس رایحه گل های یاسمن، نرگس، شمعدانی و رز حس می شود و در آخر به نعنا هندی، دانه تونکا، مشک، وانیل، چوب صندل سفید و کندر ختم می شود.

عطر مردانه ادو تویلت گوچی (Made To Measure) یکی از عطرهای مربوط به ماه تولد اسفند برای آقایان می باشد. نت دریافتی هنگام استشمام این عطر رایحه اسطوخودوس، دانه دانیس و ترنج است بعد از آن نت آلو، توت و سرو کوهی حس می شود و رایحه پایانی بوی چرم، نعناع هندی و گل لادن است.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه