چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

  • 18 مهر 1399
  • 0 نظر
  • admin

انتخاب عینک آفتابی

عینک آفتابی بهترین روش محافظت از چشم شما در مقابل اشعه مضر خورشید و ضمنا بهترین کاریست که شما میتوانید برای جلوگیری ازتشکیل خطوط صورت و چروک اطراف چشم، انجام دهید. هرچه بیشتر چشمان خود را برای جلوگیری از ورود نور خورشید فشرده میکنید،چین و چروک بیشتری اطراف چشمانتان تشکیل میشود.

عینک های آفتابی برای محافظت از چشمان شما درمقابل تابش اشعه UV خورشید و البته بهبود استایل و ظاهر به کمک شما می آیند.هر چند مورد دوم زمانی اتفاق می افتدکه شما عینکی را انتخاب کنید که مناسب صورت شما باشد. پس با ما باشید و ببینید چگونه بهترین عینک آفتابی را باید برای فرم صورت خود انتخاب کنید.

 

عینک آفتابی مناسب

عینک آفتابی معرف استایل شماست.

به جای فرم صورت روی اندازه و تناسب تمرکز کنید

بیشتر مقالاتی که شما در این زمینه می توانید پیدا کنید، به شما می گویند که فرم صورت خود را مشخص کنید. هر کدام از ما فرم صورتی منحصربفرد داریم که ممکن است کمی شبیه به مثلث، بیضی، یا اشکال مشابه باشند. جدا از فرم صورت، بعضی از عینک ها ممکن است برای شما مناسب باشند ولی برای دوست شما حتی اگر دارای فرم صورت یکسانی باشید، مناسب نباشد.

بنابراین، شما باید به دو عنصر اصلی توجه داشته باشید:

  1. اندازه صورت (پهنا و طول)
  2. خصوصیات چهره

اندازه صورت

دو فاکتور کلیدی اندازه صورت شما را تعیین میکنند، پهنا و طول صورت شما.

پهنا(Width)

پهنای صورت شما فاصله بین دو نقطه گیجگاهی شماست و این فاصله مهمترین چیزی است که در انتخاب عینک آفتابی باید در نظر بگیرید. اشتباه متداول زمانی است که عینک برای صورتتان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد. تقارن و نسبتها در گذر زمان دارای ارزش بالایی بین مردم بوده اند، پس باید اولویت اول در پیدا کردن عینک برای صورت باشد.

سه نوع دسته بندی پهنای صورت وجود دارد:باریک، متوسط و پهن. مهم نیست شما در کدام دسته قرار دارید، فرم صورت فقط به شما کمک میکند که عینکی که انتخاب میکنید از لحاظ اندازه برای صورت شما مناسب تر باشد. شما باید عینکی را انتخاب کنید که از لحاظ پهنا تقریباٌ به اندازه صورتتان باشد. فاصله بین دو گیجگاه را برای فهمیدن پهنای صورتتان اندازه بگیرید.

.

پهنای عینک

از این چارت برای تعیین باریک ،متوسط یا پهن بودن صورتتان استفاده کنید

طول صورت(Length)

طول صورت فاصله بین نقطه رویش موی سر تا زیر چانه شماست. اگر طول صورت شما به اندازه پهنای آن باشد، صورت شما کوتاه (Short) است. اگر طول صورت شما بیشتر از پهنای آن است، صورت شما بلند (Long) است. بنابراین اگر :

Length > Width x 1.5 = Long face

Length < Width x 1.5 = Short face

مثل پهنای صورت، نکته کلیدی در انتخاب عینک آفتابی مناسب، طول صورت شماست. شما باید تعادل بلندی صورتتان را با انتخاب فریم های بلندتر برای فرم صورت بلندتر، برقرار کنید. برای فهمیدن اینکه عینک های آفتابی بلند یا کوتاه هستند، به ارتفاع شیشه آنها نگاه کنید.

طول عینک

از این چارت برای دیدن میانگین تولیدکننده برای شیشه های کوتاه، متوسط و بلند استفاده کنید.

خصوصیات چهره

صورت هر شخص، خطوط و انحناهایی منحصر به خود آن شخص دارد. این خطوط با عواملی مانند ساختار استخوان و درصد چربی بدن مشخص می شود که شکلی کلی از چهره شخص را تشکیل میدهند. نوع صورت دلیل مقالاتی است که مردم را به داشتن چهره های متفاوت توصیف میکند. فرم هایی مانند مثلث یا بیضی.

اغلب مردم ترکیبی از خصوصیات منحنی و مستقیم در صورت خود دارند. اگر شما هم اینگونه هستید، پس توجه خود را به جای فرم صورت(خصوصیات چهره)، بر اندازه و تناسب عینک متمرکز کنید.

نکته مهم این است، اگر شما صورت خیلی گردی دارید، به سمت فریم های خیلی گرد نروید. اگر صورت شما خیلی زاویه دار است، از فریم های زاویه دار استفاده نکنید. درست مانند اندازه صورت، شما می خواهید عینکی را انتخاب کنید که خصوصیات شما را متعادل کند نه آنها را نمایان تر کند. تعادل کلید موفقیت است!

نتیجه گیری

  • تعادل، کلید اصلی است.
  • بر متقارن بودن تمرکز کنید.
  • عینک آفتابی ای را انتخاب کنید که برای استایل شما مناسب باشد.

انواع عینک

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه